Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak połączenia z kablem Ethernet

07 Cze 2012 19:23 10468 10
  • Poziom 8  
    Witam!

Od pewnego czasu mój Livebox 1.1 miał problem z aktualizacją, wymienilem go na nowego Livebox'a 2.0 gdzie połączenie między komputerem jest za pomocą kabla Ethernet. Jednak po podłączeniu komputer nie potrafi wykryć livebox'a, jak i kabla Ethernet'u. (Tak samo miałem w przypadku starego livebox'a - zmusiło mnie to do korzystania z kabla USB).

Posiadam zintegrowana karte graficzna w plycie GIGABYTE EG41MFT-US2H Ultra Durable 3.

Do płyty głównej mam również płyte CD (intel 4-series Utility DVD).

Ściągałem sterowniki do karty sieciowej z orginalnej strony producenta, jak i narzędzia (tolls). Posiadam również widoczne w dodaj/usun programy kontrolery Ethernetu. (Realtek)

Nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie ale dioda przy karcie sieciowej świeci się pomarańczowo- żółtym światłem.

Czy liveboxa 2.0 da sie podlączyć pod zwykle USB? (takiego kabla nie było w zestawie), jak moge poradzić sobie z problemem związanym z nieznalezieniem kabla Ethernet?

Dziękuje za wszelka pomoc.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Karta sieciowa zainstalowana prawidłowo?
    daj screena z menadżera urządzeń z rozwiniętą zakładką karty sieciowe. oraz czy nie ma "innych urządzeń z żółtym znakiem.
  • Poziom 8  
    Prawdę mówiąc nie mam pojęcia czy karta jest prawidłowo zainstalowana.

Brak połączenia z kablem Ethernet
  • Poziom 39  
    Nie wykrywa ci wcale karty sieciowej, w biosie nie masz czasami jej wyłączonej ?
    Matyssjr napisał:
    dioda przy karcie sieciowej świeci się pomarańczowo- żółtym światłem.

Nawet gdy kabel jest odłączony ?
  • Poziom 8  
    Tak nawet wtedy się świeci na pomarańczowo-żółty kolor.

Jeśli chodzi o karte w biosie mam takie ustawienia :

Integrated Peripherals->
    Onboard H/W LAN Enabled
    Green Lan Disabled
    Onboard LAN Boot ROM Enabled

Jest jeszcze SMART LAN ale jego nie można zmienić jest tylko Press Enter

Tylko te opcje mam z przypisem "LAN"
  • Poziom 39  
    Matyssjr napisał:

Wiec wygląda na uszkodzenie karty sieciowej, najtańszy sposób to kupno nowej na złącze PCI
  • Poziom 8  
    Bródka napisał:
    Matyssjr napisał:

Wiec wygląda na uszkodzenie karty sieciowej, najtańszy sposób to kupno nowej na złącze PCI

Nie przeszkadza to jeśli karta jest zintegrowana z płytą główną, nie będzie to zawadzało nowej karcie?

Ile taka karta ze zlączem PCI będzie mnie kosztować? i musi być jakoś specjalnie zgrana z płyta glówną?

i czemu skoro karta sieciowa wygląda na uszkodzona działało mi złącze USB na starym livebox'ie? (bez problemu miałem dostęp do internetu)

Dziękuje Ci za odpowiedz, bardzo mi pomogłeś bo teraz przynajmniej wiem że karta może być uszkodzona.
  • Poziom 39  
    Matyssjr napisał:
    Nie przeszkadza to jeśli karta jest zintegrowana z płytą główną?

Nie
    Matyssjr napisał:
    Ile taka karta ze zlączem PCI będzie mnie kosztować? (już nawet nie najtańsza bo wole kupic cos co jednak nie popsuje sie zbyt szybko)

100Mbit to koszt około 20zl
    Matyssjr napisał:
    i czemu skoro karta sieciowa wygląda na uszkodzona działało mi złącze USB na starym livebox'ie? (bez problemu miałem dostęp do internetu)

USB nie ma nic do karty sieciowej
  • Specjalista Sieci, Internet
    karta bez podłączonego kabla nie świeci w ogóle. Twoja dodatkowo nie jest pokazywana w menadżerze urządzeń.

Nowa karta zadziała a dla zasady to zintegrowaną można wyłączyć w BIOSie.

Na USB działało bo miałeś podłączonego Liveboxa do portu USB, a nie do karty sieciowej przez port RJ45.
  • Poziom 8  
    Dziękuje bardzo.

Odpowiedz nie jest może "najprzyjemniejsza" ale jest. ;)

Leci do Szanownego użytkownika podziekowanie ;p
  • Poziom 9  
    Witam mam ten sam problem w XP tylko że ja bardziej ciemny mogę prosić o pomoc?
    tylko moja lampka swieci na zielono