Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migomat Bester 1800 niski prąd spawania-doświadczenie z wnioskami do sprawdzenia

07 Cze 2012 19:52 2585 1
 • Poziom 12  
  Witam,
  uszkodzony był prostownik. Założyłem 4szt. diod typu śrubowego.
  Po uruchomieniu napięcie zmienia się na zakresach od 17V do 45V. Jednak prąd spawania jest bardzo niski, ledwo iskierki na 4zakresie błyszczą.
  Eksperymentalnie jednak pominąłem przewód prowadzący przewód i przewodem masowym muskałem odczep prądowy zaraz po prostowniku, powodując silne spawanie.
  Przymierzam się do wymiany całego przewodu z powodu jego uszkodzenia i łatania przez właściciela izolacją.
  Szukam odpowiedzi na to, czy drut spawalniczy nagrzewa się w sprawnym migomacie przy samym wyjściu z dyszy? Czy już na samym początku wejścia w peszel metalowy?
  Bo w czasie tego eksperymentu drut długości 3m zastosowany jako zewnętrzna zwora nagrzewał się i nie było mowy o spawaniu, natomiast krótki kawałek ładnie się topił, wniosek, zwarcie przy wejściu w peszel metalowy, o ile mam rację z tym doświadczeniem proszę o potwierdzenie konieczności wymiany przewodu z uchwytem.

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2253645.html#10702103
  Tutaj jest link do zdjęcia, na którym widać odczep (+), czy w sprawnym migomacie już tutaj drut ma zwarcie z odczepem? Czy dopiero na końcu przewodu spawalniczego?
 • Sklep HeluKabel
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  Zwarcie następuje na końcu uchwytu spawalniczego czyli przy zetknięciu drutu z masą a nie jak w twoim przypadku przy podajniku. Sprawdź czy podajnik jest odizolowany od obudowy i masy oraz czy masa jest odizolowana od obudowy urządzenia.