Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarki Canon - jak uratować głowicę

07 Cze 2012 21:49 7341 2
  • Poziom 15  
    Witam. Mam pewne fundamentalne pytanie dotyczące atramentowych drukarek firmy Canon. Często trafiają do mnie drukarki z domniemanym problemem głowicy, różnego rodzaju MP oraz PIXMY. Objaw ten sam - drukarka nie drukuje tuszem PBGK reszta tuszy w porządku. Czasem drukarka informuje o błędzie głowicy (pięć pomarańczowych mrugnięć), czasem nie. I tu moje pytanie: w jaki sposób poznać, że głowica jest uszkodzona, by nie marnować niepotrzebnie cennych tuszy na udrażnianie. Podczas odtykania głowicy (czy to poprzez ciepłą wodę, czy płyn udrażniający) na papierze głowica pozostawia ślady wszystkich tuszy, łącznie z PBGK. Czy jest może jakiś "magiczny" sposób uratowania głowicy. Cena tego elementu często powoduje, iż naprawa staje się nieopłacalna.
  • Poziom 2  
    andug, czy udalo Ci sie znalezc jakies rozwiazanie.

Mam canon mp620, ktory udalo udroznic sie. Ale teraz drukuje maksymalnie pol kartki i tylko po normalnym czyszczeniu.

Czy to oznacza ze zepsula sie glowica ? Membrany pompujace ?
  • Poziom 15  
    Witam. Niestety, niektóre głowice mimo uporczywego czyszczenia i używania płynów udrażniających nie udaje się uratować. Cena nowych głowic, ewentualnie cena sprawnej drukarki na All...o powoduje, iż naprawa staje się nieopłacalna. Czasami uszkodzona głowica uszkadza drukarkę (po przełożeniu do sprawnej drukarki) tak uśmierciłem dwie drukarki IP4500. Leżą u mnie i czekają na lepsze czasy.