Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfrowy Polsat HD jakie dekodery są obecnie oferowane ?

wieswas 07 Jun 2012 22:04 3872 5
    wieswas
    Level 33  
    Jutro wybieram się do punktu sprzedaży Polsatu podpisać umowę na CP HD Familijny. Jakie dekodery HD aktualnie oferują nowym klientom. Chciałem przed wizytą poczytać w sieci ich parametry i opinie o nich.
    I jeszcze jedno pytanie: znalazłem w sieci instrukcję do dekodera SAMSUNG DSB-H370G, który podobno był już w obiegu jakiś czas temu i zauważyłem niezrozumiałą informację.
    W opisie wyjść jest tabelka mówiąca, że wyjście HDMI obsluguje tylko sygnały o rozdzielczościach 1080 i 720. Nie obsługuje natomiast 576. Czy z tego rozumieć, że telewizor musi być połączony z dekoderem dwoma przewodami HDMI i SCART i po każdym przełączeniu kanału trzeba wchodzić w menu telewizora i wybierać źródło HDMI-1 i SCART zależnie od wybranej stacji ? Przecież w ofercie CP kanały są zarówno 576i jak i 720i. Złącze SCART jest analogowym, więc jaki sens ma oferta cyfrowa, jeżeli większość sygnałów miałbym oglądać w analogu ?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    tronics
    Level 38  
    Quote:
    Czy z tego rozumieć, że telewizor musi być połączony z dekoderem dwoma przewodami HDMI i SCART i po każdym przełączeniu kanału trzeba wchodzić w menu telewizora i wybierać źródło HDMI-1 i SCART zależnie od wybranej stacj

Nie. Ten sygnał (SD) i tak jest skalowany do rozdzielczości telewizora, a "idzie" przez HDMI więc nic się nie musisz martwić. Zwykły TVP1 czy TVN na dekoderach HD nie potrzebuje innego kabelka. A jeśli chodzi o dekodery to jest jeszcze kilka sagemcomów, ale powiedzmy EPG mają gorsze niż stare samsungi, a piloty takie lekko badziewiaste, ale swoją rolę wszystko spełnia.
    User removed account
    User removed account  
    wieswas
    Level 33  
    Na stronach Polsatu są opisane różne modele, ale zmiana oferty od kilku dni namieszała w aktualnych zasadach przydzielania dekoderów. Dlatego też oczekiwałem odzewu klientów, którzy w tym tygodniu podpisywali umowy jakie mieli propozycje (rozumiem, że zależnie od wielkości zakupu, długości umowy i pierwszej wpłaty można otrzymać różne dekodery) Ale czy jest jakikolwiek wybór czy jest przydział do umowy ?
    A co do drugiego mojego pytania, to kol. "tronics" nieco mnie uspokoił, ale w jakim formacie idą satelitarne, cyfrowe kanały SD :576p czy 576i ?
    Cyfrowe naziemne MUXy mają 576i.
    Oto tabelka skopiowana z instrukcji "samsunga DSB-H370G".
    Cyfrowy Polsat HD jakie dekodery są obecnie oferowane ?
    Przepraszam, że tak wypytuję, ale mam niewiele czasu do podjęcia decyzji, a nie chciałbym zostawiać decyzji sprzedawcy i brać towar, którego inni świadomi klienci nie biorą.
    tronics
    Level 38  
    Quote:
    cyfrowe kanały SD :576p czy 576i ?

576p, takie opcje mam w tunerze dot. rozdzielczości sygnału po HDMI. Dokładniej:
    576p, 720p, 1080i
    wieswas
    Level 33  
    Dzięki na odpowiedź. Właśnie nabyłem komplet w promocji. W tunerach nie było możliwości wyboru. Do tego pakietu (familijny) podobno przysługuje tylko jeden typ dekodera MINI HD2000 za 50groszy (dzierżawa). Cały zakup (talerz+konwerter 0,2dB) w promocji kosztował 29PL i 3 miesiące bez abonamentu bezpłatne przy 15 miesięcznej umowie. Później przez rok trzeba płacić 39,90PLN/mc. W kablówce UPC taki komplet wychodzi drożej i nie mam dostępu do kanałów bezpłatnych.