Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit wise87 - piszczy podczas wirowania

07 Cze 2012 23:20 5204 5
  • Poziom 9  
    Witam szanownych Kolegów.
    Mam pytanie - co może być przyczyną.
    Pralka jak w temacie - podczas prania działa normalnie, ale od jakiegoś czasu jak wirnik staje, słychać pisk, jakby działał jakiś hamulec, albo jakby metal ocierał o gumę.
    Czy w tych pralkach jest jakiś hamulec, czy coś podobnego?
    Jeżeli tak to czy da się to wymienić?
    Dziś rozebrałem pralkę, wyczyściłem gdzie się dało, ale nie zwróciłem uwagi czy od bębna da się odkręcić jakieś elementy od dołu pralki - tam gdzie jest przymocowany silnik. Ogólnie wygląda na to że bęben jest nierozbieralny poza wymianą łożyska jak sądzę.
    Jak ręcznie kręciłem bębnem to żadnych pisków nie było słychać, ale jak bęben po wirowaniu przez pralkę zahamuje i wyłączę pralkę a potem próbuję kręcić ręką to słychać ten pisk - hamulec jakiś czy co?
    Z góry dziękuję za podpowiedź.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zdejmij pasek napędowy aby upewnić się czy pisk pochodzi z ułożyskowania bębna czy wirnika silnika .
  • Poziom 9  
    machefi napisał:
    Zdejmij pasek napędowy aby upewnić się czy pisk pochodzi z ułożyskowania bębna czy wirnika silnika .

Wygląda na to że chyba łożysko do wymiany, bo po zdjęciu paska nadal piszczy. Pisku nie ma w trakcie wirowania na mokro z wodą, jak włączę odwirowanie to przy większych obrotach nie piszczy, po zwolnieniu obrotów prawie do zera i zatrzymywaniu bębna zaczyna piszczeć.

Jak sprawdziłem to pisk wydobywa się w jednym położeniu bębna przy kręceniu około 15-20 stopni obrotu.

Może coś się dostało do środka, ale z tego co widzę to raczej bębna nie da się rozebrać żeby było dojście do sprawdzenia, a nie jestem pewien czy wymiana łożyska pomoże :(
  • Użytkownik usunął konto  

• Specjalista AGD
    kkrzysztofekw napisał:
    Pisku nie ma w trakcie wirowania na mokro z wodą, jak włączę odwirowanie to przy większych obrotach nie piszczy, po zwolnieniu obrotów prawie do zera i zatrzymywaniu bębna zaczyna piszczeć.

Witam.
    Obejrzyj dobrze okolice fartucha, czy przypadkiem zebrany pod nim brud nie powoduje kontaktu fartucha z bębnem.
  • Poziom 9  
    Niestety nie udało mi się odkręcić bębna. Po wyczyszczeniu fartucha, i próbach odkręcenia koła od bębna widocznie brudy musiały nieco odlecieć, bo pod koniec pierwszego prania trochę skrzypi, a przy drugim praniu już jest w miarę cicho. Zapewne zmiana łożyska i simeringa by się zdała, ale póki co to hałas jest znikomy, więc na razie odpuszczam sobie temat naprawy.