Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kopia MSA SORDIN - zakłócenia mikrofonu słuchawek aktywnych

gr3lla 07 Cze 2012 23:58 1132 0
 • #1 07 Cze 2012 23:58
  gr3lla
  Poziom 1  

  Witam,
  Od kilku dni jestem posiadaczem chińskiej kopi aktywnego zestawu słuchawkowego MSA Sordin. Zasada działania bardzo prosta, słuchawki wzmacniają ciche dźwięki i wytłumiają te powyżej 80db. Dodatkowo w budowie posiadają węzeł komunikacyjny pozwalający podłączyć je za pomocą pośredniego PTT do dowalonego radia.

  Ale do meritum, jak na chińską produkcję wszystko nawet składnie działa. Problem niestety pojawił się w związku z nadawaniem PMR. Już przy pierwszym przyciśnięciu nadania, w słuchawkach pojawiły się zakłócenia spowodowane właśnie nadawaniem PMR. (Dodam, że jest to radio PMR puxing PX-2r, 2W mocy)

  Zauważyłem, że zakłócenia powstają w odległości do 2 metrów od nadającego radia. A przyczyną są mikrofony elektretowe/pojemnościowe, w które jest wyposażony headset, po jednym na na skorupę słuchawek.

  Z ciekawości odlutowałem mikrofon, zakłócenia były niesłyszalne. Po przylutowaniu go z powrotem zakłócenia wróciły. Problem nie występuje gdy układ aktywnej ochrony słuchu jest wyłączony.

  Moje pytanie jest następujące, czy znacie jakiś sposób na wyeliminowanie tych zakłóceń lub czy mogą one mieć negatywny wpływ na układ aktywny słuchawek. czy wystarczy wymienić mikrofony, czy zastosować jakiś ekran??

  Z góry dziękuje za pomoc.

  0 0