Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mikser do nagrywania wokalu w domu

07 Cze 2012 23:58 2973 2
  • Poziom 12  
    Witam,
    potrzebuję kupić mikser do nagrywania muzyki w domu (pop, dance, muzyka polska). Mikser nie musi mieć wbudowanej kamery pogłosowej bo mam kamere ADS digital delay 500 z której jestem zadowolony. A mikrofon mam shure 607-N oraz shure sm58. Jaki mikser polecacie do tej kamery i mikrofonu ? A może lepiej kupić inny mikrofon jakiś "ala studyjny". Nie chce na to wydać dużo kasy bo jest to amatorska nagrywka. Czytałem inne artukuły ale były sprzed 2 lub więcej lat a jak wiadomo technika idzie do przodu. Z góry dziękuje za pomoc :)
  • Moderator Akustyka
    Na chwilę obecną odchodzi się od mikserów przy nagrywaniu na rzecz interfejsów audio (od ok 400zł). Głównie w celu zapewnienia lepszej jakości niż daje to zintegrowana karta muzyczna, która często w laptopach nawet nie ma wejścia liniowego.
    Nie ma mikserów dedykowanych do konkretnego sprzętu. Są to elementy uniwersalne.

Efekty wszelkiej maści najlepiej dodawać po nagraniu, na etapie obróbki. Mniejsza szansa że będziesz musiał powtarzać nagranie źle dobranym efektem.

Jeżeli nie chcesz inwestować, nie będzie większej różnicy jaki mikser kupisz. Dolna półka jest porównywalna, bazuje na bardzo podobnych schematach i układach.
  • Poziom 12  
    A jaki interfejs audio polecacie ?
    Zastanawiam się nad:
    - M-Audio Fast Track vII + z oprogramowaniem PRO ToolsSE - 355zł
    - ALESIS IO2 EXPRESS - 405zł
    - LEXICON ALPHA INTERFEJS AUDIO - 298zł
    - ALPHA AUDIO MIKSER INTERFEJS USB 8 KANAŁOWY - 327zł

Można je łatwo znaleźć na allegro. Mi najbardziej do gusty przypadł Lecivon i m-audi fast track vII, co myślicie ?
    Zależało by mi jednak też żeby podłączyć pod ten interfejs tą kamerę pogłosową.

No i jaki mikrofon do tego ? Czy nadają się te co posiadam ? Czy może lepiej takie coś BEHRINGER B2 PRO ?