Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hyundai santa fe 2.0 CRDi immobilizer

LandrynaR6 09 Gru 2013 23:13 27592 44
    Dulan
    Poziom 26  
    Ciąg dalszy Panowie.
    Tak jak pisałem wcześniej, wszystkie parametry prawidłowe.
    Ciśnienie fizycznie na rampie jest, ale... brak sterowania wtrysków z ECU. Sprawdzałem na oscyloskopie i na próbniku. Kręcę, autko zapala i nagle znika zasilanie na wtryski, tak jakby nagle było zwarcie na cewce wtrysku i sterownik ratuje się odcinając ich sterowanie.

Gdyby było zwarcie, to sterownik zarejestruje błąd i odetnie sterowanie(sprawdziłem). Podobnie wygląda sprawa odłączenia sterowania z któregoś wtrysku, tyle, że silnik nie zgaśnie, a będzie palić na 3 gary i wywali błąd. Wygląda na to, że nie jest to wina któregoś z wtrysków - brak błędu. Jedyne co mogę powiedzieć, to w momencie jak motor zgaśnie i kręcę nadal, to mogę sobie rozpinać wtyczki z wtrysków, a ECU nie notuje absolutnie żadnego błędu!.
    Wiem, że nasuwa się rozwiązanie, że wina jest po stronie sterownika, ale podstawiłem drugi ster i nic to nie wniosło. Najbardziej dziwne dla mnie jest, to, że wtryski są sterowane bezpośrednio ze ECU i nie ma nic po drodze co mogło by zakłócić ich działanie.

Mam otwarty przekaźnik systemowy i kiedy np. zgaśnie, to kręcę nadal i wystarczy, że na moment rozłączę styki przekaźnika, to auto odpali, ale to tak nawiasem mówiąc, bo to w zasadzie działanie identyczne jak powrócenie kluczyka w pozycję off i on.

Rozpinałem też po kolei wtyczki z wtrysków i próbowałem odpalać na 3. Zapala, ale też potrafi zgasnąć.

Nie wiem czy pisałem, ale przelewy po równo 30ml na jałowym po 5 minutach.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    fuelinyourblood
    Poziom 35  
    ster zablokowany. zle wpisane immo lub nie czyta kluczy. pisałem ci ze 4 razy zle wpisane immo blokuje ster.
    Dulan
    Poziom 26  
    fuelinyourblood napisał:
    ster zablokowany. zle wpisane immo lub nie czyta kluczy. pisałem ci ze 4 razy zle wpisane immo blokuje ster.

Ale powiedz mi czy taki jest objaw, że zapali i zgaśnie po czym przy ponownym rozruchu zapali ponownie i silnik pracuje nawet przez godzinę?
    fuelinyourblood
    Poziom 35  
    a co ty! immo odcina po kilku sekundach.

problem lezy gdzie indziej! masz uwalony czujnik wału. Lub ster lezy, chociaz to niespotykane. predzej jego zasilanie.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    Dulan
    Poziom 26  
    fuelinyourblood napisał:
    a co ty! immo odcina po kilku sekundach.

problem lezy gdzie indziej! masz uwalony czujnik wału. Lub ster lezy, chociaz to niespotykane. predzej jego zasilanie.

Sprawdzałem bez wzmacniacza pierścienia odpalić i gaśnie w przeciągu pół sekundy.

Sterownik podstawiłem drugi.

Zasilania wszystkie sprawdzone pod obciążeniem żarówą 21W.

Myślisz, że czujnik wału nie wyrzuciłby błędu?.
    fuelinyourblood
    Poziom 35  
    poczytaj go czyms innym
    Dulan
    Poziom 26  
    KTS, CDP i Launch pokazują to samo.
    jello
    Poziom 11  
    Witam,
    Ja może odgrzebię trochę temat.

Mam identyczną sytuację jak opisywał @Dulan. Hyundai Santa Fe, silnik 2.2 CRDI 155KM. Czasami nie odpala od pierwszego strzału - objaw ten sam: odpala i po sekundzie gaśnie. Kluczyk w stacyjce na OFF - ponowne odpalenie i już chodzi.

Czy udało Wam się zdiagnozować od ostatniego postu co było przyczyną?
    Dulan
    Poziom 26  
    jello napisał:
    Witam,
    Ja może odgrzebię trochę temat.

Mam identyczną sytuację jak opisywał @Dulan. Hyundai Santa Fe, silnik 2.2 CRDI 155KM. Czasami nie odpala od pierwszego strzału - objaw ten sam: odpala i po sekundzie gaśnie. Kluczyk w stacyjce na OFF - ponowne odpalenie i już chodzi.

Czy udało Wam się zdiagnozować od ostatniego postu co było przyczyną?

Sprawdź złącza z prawej strony na dole przedniego słupka.
    Zobacz na rozrząd - zerwany klin.

Zauważyłem, że w tych autach np. KIA Ceed 1.6 , H SantaFe 2,2 jest problem w tym, że jak synchronizacja wału-wałka jest skopana, to sterownik nie wypluwa co go boli. Jeżeli np. założysz inny wałek z motoru o innych oznaczeniach, to nie odpalisz i nie będziesz mieć błędu, chyb, że pomordujesz rozrusznik przez kilkadziesiąt sekund. Jak odepniesz lub wyciągniesz czujnik, błąd pojawi się momentalnie.
    Sprawdź to i daj znać.
    jello
    Poziom 11  
    Czyli może być to czujnik położenia? Tylko pytanie - wałka rozrządu czy wału korbowego?
    fuelinyourblood
    Poziom 35  
    Wypnij cp walka i zobacz czy bedzie pali. jezeli tak to sprawdz rozrzad. jezeli nie to podmien cp walu.
    jello
    Poziom 11  
    Ok. Dzięki za info. Będę się odzywał za jakiś czas.
    jello
    Poziom 11  
    Wracam do tematu, póki co z dobrymi wieściami (i oby tak zostało) :)

Okazało się, że był walnięty tranzystor w sterowniku silnika. Mechanik porobił pomiary sterownika na oscyloskopie i wyszło, że na wtryski idzie niższe (sorry) "coś tam". Wymiana tranzystora rozwiązała problem.
    daniel_lhr
    Poziom 13  
    Witam. Mam identyczny problem w santafe 2.0crdi 2005r. Odpala na ułamek sekundy i gasnie . Pokazuje blad czujnika wałka rozrzadu jak odpali. Miał przewazne problemy na zimnym z rana , pózniej juz bez problemu. Cisnienie paliwa dobija powyzej 300bar , zakluczuje jeden raz wtryski ,i można krecic aż padnie aku.
    pitool
    Poziom 31  
    daniel_lhr napisał:
    Pokazuje blad czujnika wałka rozrzadu jak odpali

I tu jest problem.Czujnik wału/wałka do wglądu w parametry.