Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaner w LaserJet M1212 MFP po sieci ?

herkules_00 08 Cze 2012 11:28 5174 7
  • #1 08 Cze 2012 11:28
    herkules_00
    Poziom 15  

Posiadam w biurze urządzenie wielofunkcyjne HP LaserJet M1212 MFP. Ponieważ HPk ma kartę LAN urządzenie jest wpięte w sieć i można drukować z każdego kompa. Chciałbym też tak udostępnić po LAN'ie skaner. Ale czy jest to możliwe? Jak zainstalować skaner w sieci? Komputery mają system Windows7.

Ps. I nie piszcie "po co skaner wpinać do sieci jak i tak trzeba do niego podejść". Wszystkie komputery są obok skanera, ale niejednokrotnie jest włączony jeden lub dwa komputery które nie są podpięte ze skanerem w M1212 MFP. I trzeba włączać ten do którego jest podpięty przez USB.

0 7
  • #2 08 Cze 2012 11:38
    hermes-80
    Poziom 43  

Aplikacja do skanowania musiała by być dostarczona przez producenta - jeśli takowej nie ma to wątpię czy da się to uruchomić.

0
  • #3 08 Cze 2012 12:05
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Skoro jest to MFP to można skanować z panelu urządzenia i wysyłań plik pdf, jpg na konkretny komputer przy użyciu "Otoczenia sieciowego" lub FTP.

0
  • #4 13 Cze 2012 12:36
    Qbutnik
    Poziom 11  

herkules_00 napisał:
    Posiadam w biurze urządzenie wielofunkcyjne HP LaserJet M1212 MFP. Ponieważ HPk ma kartę LAN urządzenie jest wpięte w sieć i można drukować z każdego kompa. Chciałbym też tak udostępnić po LAN'ie skaner. Ale czy jest to możliwe? Jak zainstalować skaner w sieci? Komputery mają system Windows7.

Ps. I nie piszcie "po co skaner wpinać do sieci jak i tak trzeba do niego podejść". Wszystkie komputery są obok skanera, ale niejednokrotnie jest włączony jeden lub dwa komputery które nie są podpięte ze skanerem w M1212 MFP. I trzeba włączać ten do którego jest podpięty przez USB.

Zakładam że poprzez "udostępnienie skanera" rozumiesz skanowanie z poziomu komputera, przez siec lokalną?

Jeśli tak, to po pierwsze soft HP powinien przewidywać taką opcję, a po drugie, spróbuj z jakimś programem graficznym który w ramach importowania obrazka potrafi "uwzględnić urządzenia w sieci lokalnej".

Wprawdzie nie na platforma, ale na Macu skanuję przez sieć prościutkim Preview (Podgląd po naszemu), coś jak Paint albo ACDsee. ;)

Skaner w LaserJet M1212 MFP po sieci ?

0
  • #5 19 Lip 2012 12:35
    Szpadel83
    Poziom 12  

podłączę się do pytania bo też myślę o tej drukarce/skanerze w sieci.

W instrukcji w tym modelu nie znalazłem nić na temat skanowania w sieci - w wyższych wszystko ładnie jest, więc pewnie nie można, ale głowy nie dam sobie uciąć.

Ja sobie radzę na chwilę obecną przez print server z funkcją MFP - problem jest taki, że jak komp1 połączy skaner to tylko on może z niego korzystać i żeby skorzystał ze skanera komp2 to komp1 musi "odłączyć" urządzenie ręcznie od siebie - fajny soft, ale ludzie nie pamiętają kto ma podłączone co w danym momencie i są drobne problemy...

0
  • #6 21 Mar 2014 22:20
    kedziorc
    Poziom 2  

Witam.
    Kupiłem do biura drukarkę HP M1212nf. Chce używać jej jako sieciowej. Korzystać z niej będą w 2-3 osoby.
    Jak zainstalować drukarkę jako sieciowa to wiem, ale czy skanować będę mógł sieciowo ? Jeśli tak to jak go zainstalować. Pozdrawiam..

Czytałem stary temat tylko tam użytkownik miał model MFP a ja mam NF https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2312326.html ale tam nie uzyskano odpowiedzi.

0
  • #7 21 Mar 2014 23:14
    rys57
    Moderator

kedziorc napisał:
    Czytałem stary temat tylko tam użytkownik miał model MFP a ja mam NF https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2312326.html ale tam nie uzyskano odpowiedzi.
    Tematy połączyłem.

Producent bardzo skąpo podaje specyfikację ale jest:
    Code:
    Skanowanie przy pomocy oprogramowania zgodnego ze specyfikacją TWAIN lub Windows Imaging Application (WIA).
    bez uwag o sieci.
    Podłączysz, sprawdzisz, napisz :) .

0
  • #8 24 Mar 2014 20:50
    kedziorc
    Poziom 2  

Witam!
    Wszystko działa wyświeminicie.
    Urządzenie Hp podłaczyłem do sieci po kablu ethernetowym.
    W biurze mam dwa laptopy - jeden WIN 7 HP 64bit, drugi WIN 8 64bit.
    Korzystałem z pełnego oprogramowania na płycie ( identyczne co na www producenta) wybrałem instalacje M1210 series - instalacja sieciowa.
    Wykryło drukarkę automatycznie ( w razie w z menu drukarki - usługi sieciowe - wydrukowałem raport IP config)
    Po zainstalowaniu mogłem drukować i skanować po sieci -żadnych problemów.
    Do skanowania służy aplikacja SKANUJ DO - która instaluje się razem z sterownikami!
    Dziękuje wszystkim za rady!
    Polecam każdemu to forum i drukarkę :)
    Pozdrawiam

0