Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Częste zrywanie połączenia HP Pavilion dv8 z routerem.

08 Cze 2012 17:33 4876 14
  • Poziom 2  
    Dzień dobry.

Mam problem z bardzo częstym zrywaniem połączenia mojego laptopa z routerem. Laptop to HP Pavillion Dv8. Router to d-link DIR 300.
    Karta sieciowa to Intel Centrino Advanced N 6200 AGN.
    System operacyjny Windows 7 home premium 64bitowy.

Problem moim zdaniem jest po stronie kompa, ponieważ z tym samym routerem łączy się drugi laptop (samsung mojej żony) i nie ma problemów z połączeniem i żadnego częstego zrywania połączenia nie ma.
    Natomiast na moim co chwila zrywa się połączenie - w centrum sieci i udostępniania wyświetla jako powód wyświetla się "brak dostępnych połączeń" a lampka na panelu dotykowym z niebieckiej (połączony) zmienia się na czerwony (brak połączenia). Trzeba dotykać na panel żeby znowu się połączyło. Łączy się bez problemów, ale po paru minutach znowu zrywa.

Zaznaczam, że problemem nie jest też raczej odległość, bo router jest w odległości ok 5 metrów od kompa.
    Wydaje mi się, że szwankuje karta sieciowa która się odłącza. Ponieważ miałem wcześniej problemem z panelem dotykowym, który jest w tym kompie nad klasyczną klawiaturą (sterowanie głośności, mediami i włączanie karty sieciowej).
    Nie wiem czemu, ale czasami komp samoczynnie zwiększał/zmniejszał sobie głośność i inne parametry, dlatego wyłączyłem te funkcję z autostartu poprzez CCleanera i problem zniknął. Natomiast nie za bardzo wiem, jak mam wyłączyć ten dotykowy włącznik karty sieciowej, który chyba powoduje kłopoty.

Próbowałem różnych sposobów: aktualizowałem sterowniki dla karty, biosu itp. ale nie pomaga.

Poproszę o pomoc jak rozwiązać ten problem, albo przynajmniej jak zablokować całkowicie działanie tego nieszczęsnego dotykowego panelu.

Dziękuję i pozdrawiam,
    Wojtek
  • PCBway
  • Moderator - Sieci, Internet
    Zainstaluj inSSIDer-a, włącz na kilka minut i daj screen-a ze skanowania.
  • Poziom 2  
    Częste zrywanie połączenia HP Pavilion dv8 z routerem.

WG d-link to moja sieć.
  • Moderator - Sieci, Internet
    mitrhandil napisał:
    WG d-link to moja sieć.

Wygląda idealnie. Jak masz skonfigurowane parametry takie jak kanał, szybkość radia, czy zabezpieczenia. Ustaw konkretne wartości, wyłącz "AUTO"
  • PCBway
  • Poziom 1  
    to raczej nie jest problem z ruterem ,od roku walczę z tym badziewiem zrobiłem format laptopa poprzez recovery a instalacja nowych sterowników karty wifi ,blutut itp bez efektu ( połączenie wifi włącza się i wyłącz na panelu dotykowym samoistnie ,co ciekawe towarzyszy czasem tej usterce również dziwne działanie regulacji funkcji Bass i Treble ,tzn :zaczynają żyć własnym życiem czasem regulacja volume dołancza się do kompletu i mam prawdziwe disco na zestawie multimedialnym ) serwis HP sugeruje uszkodzenie płyty i chcą żebym wysłał lapka na gwarancji do serwis, na pytanie czy już spotkali się z taką usterką twierdzą że nie ale po wpisach sądzę że to dość częsta przypadłość no niestety nie kupowałem taniego sprzętu ale jeśli za 5k złoty HP sprzedają takie badziewie to ja wymieniam sprzęt na sony lu aple
  • Poziom 2  
    No właśnie też dochodzę do przekonania że problem jest po stronie HP a nie routera. Wydaje mi się, że rozwiązaniem byłoby całkowite odłączenie tego nieszczęsnego panelu dotykowego. Skoro można wyłączyć sterowanie bass treble to może i ten wyłącznik połączenia sieciowego da się odłączyć ?
  • Poziom 10  
    Prawdopodobnie nasze problemy ze zrywaniem połączenia się skończą.
    Jeśli po wciśnięciu obudowy między klawiszami f8 i f9 rozłączy się sieć bezprzewodowa, oznacza, że trzeba komputer rozebrać.
    Rozwiązanie problemu znalazłem na blogu: Link

1. Zdejmij klawiaturę zgodnie z instrukcją serwisową: Link
    2. Odszukaj połączenie panelu dotykowego:
    Częste zrywanie połączenia HP Pavilion dv8 z routerem. Częste zrywanie połączenia HP Pavilion dv8 z routerem.
    3 Problem występuje gdy wskazana taśma nie ma połączenia a nie ma go, bo nie jest na stałe przymocowana. Przyklej taśmę plastrem, taśmą izolacyjna lub co tam masz jeszcze. Dla pewności przyklej jeszcze raz. Można dołożyć kawałek pianki lub papieru, żeby połączenie było pewniejsze. Naprawdę dużo szczegółów można wyczytać na wspomnianym blogu.

Dajcie znać czy działa. U mnie nie.
  • Poziom 10  
    Rozwiązano problem hardware przez serwis producenta:
    Wymieniono płytę główną
    Wymieniono CPU
    Wymieniono osłonę włącznika/klawiatury
  • Poziom 32  
    Nie chcę zakładać nowego tematu, więc odświeżę. Zdobyłem takiego laptopa jak w temacie - i mój przypadek jest dokładnie, jota w jotę taki sam. Z Wifi nie da się korzystać normalnie, a to ciągłe rozłączanie i połączanie (do tego samoczynne działanie sliderów) to istny koszmar.
    Pytanie -> czy jest jakaś sprawdzona metoda pozbycia się tego problemu oprócz wymiany MB lub panelu dotykowego? Bo laptop fajny, ale szału dostać od tego można.
  • Poziom 10  
    Dwie wizyty w serwisie, podklejenie taśmy jak dwa posty wyżej. Częstotliwość wyłączania się wifi spadła do raz na 2 miesiące. Przełącznik treble/bass jest u mnie (całe szczęście) nieczynny, ale to sprawka serwisu. Gdzieś jest w sieci instrukcja jak wyłączyć touchpanel.
  • Poziom 32  
    irekbe napisał:
    Przełącznik treble/bass jest u mnie (całe szczęście) nieczynny,

U mnie jest czynny i jest to strasznie denerwujące, zwłaszcza jak coś się pisze, a tu wifi się wyłączy i jeszcze wyskoczy OSD od tego touchpanela, a bieżące okno staje się nieaktywne :/

irekbe napisał:
    Gdzieś jest w sieci instrukcja jak wyłączyć touchpanel.

W takim razie poszukam, ale wolałbym jednak zostawić włączony.

irekbe napisał:
    Dwie wizyty w serwisie, podklejenie taśmy jak dwa posty wyżej.

No to jutro go rozbieram i spróbuję z tą taśmą.
  • Poziom 2  
    Ja zrobiłem tak : na początku podklejałem tą taśmę ale to nie działa :(.
    To co działa to : wywalić tą taśmę w ......... :D, nie ma taśmy nie ma problemu. Mam nadzieję że pomogłem. Pozdrawiam.
  • Poziom 32  
    Podkleiłem tą taśmę i póki co nie rozłącza.
    Jak tylko zacznie z powrotem, to:
    darro23 napisał:
    wywalić tą taśmę w ......... , nie ma taśmy nie ma problemu.
  • Poziom 32  
    Jednak wywaliłem tą taśmę. Panel dotykowy nie działa, ale przynajmniej komputer jest zdatny do użytku :]
    Ale inżynierom hp pogratulować :P