Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

router tp-link mr3220+ huawei e3131

08 Cze 2012 19:09 12753 13
  • Poziom 11  
    Witam!
    Dzisiaj zakupiłem modem tak jak w opisie i z tego wzgledu, że drugi komputer musi się łączyć przez wifi. Modem działa jak należy, mam podpięte dodatkowa antene. Jedyny problem jest z routerem, a dokładniej z konfiguracją. Jeśli o to chodzi jestem w tym zielony. Z tego co wiem to ten modem nie jest kompatybilny z tym routerem, dla tego chce wgrac nowe firmware, niestety wpisując w przeglądarce (IE 9) nie chce się połączyć z tym linkiem "192.168.1.1". Router mam cały czas podłączony kablem lan, wszystkie kontrolik palą się tak jak trzeba czyli wszystko powinno byc ok. Kiedy podłączam modem to routera to kontrolka z napisem 3g pali sie czyli wychodzi na to, że wykrywa modem. Nie wiem co robbie nie tak. Czy jest jakiś inny sposób na wgranie firmware oprócz pomocy przeglądarką?
    Pozdrawiam!
  • Poziom 35  
    A spróbuj pod Google Chrome lub Firefox.
  • Poziom 11  
    Przez gogle chrome równiez próbowałem i to samo ;/.
  • Poziom 35  
    A jesteś pewny, że adres IP routera nigdy nie był wcześniej zmieniany?
    Jeżeli po podłączeniu masz internet to załącz wynik polecenia ipconfig oraz arp -a.
  • Poziom 11  
    Router kupiłem dzisiaj nowy z komputronika, modem działa normalnie, ale podłaczony brzpośrednio pod usb zaś kiedy podłacze go do routera to niby wykrywa go router ale modem nie może się połączyć z internetem. Dodam, ze działa w sieci play w którym modem także kupiłem. Zapomniałem dodac, że weryfikacja kodu pin jest wyłączona więc nie wiem o co chodzi.
  • Poziom 35  
    Tak czy inaczej trzeba go skonfigurować w routerze.
    Podaj to o co prosiłem wcześniej.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Witam mam ten sam problem z routerem mr3240. Możecie mi wytłumaczyć jak prostemu człowiekowi co mam zrobić krok po kroku? ściągnąłem plik na komputer, jestem w menu routera za pomocą adresu 192.168.1.1 co dalej ?
  • Poziom 11  
    Dzięki wszystkim za pomoc. Kilka dni temu jednak uporałem się z wejściem pod ten adres "192.168.1.1". Jak się okazało to powodem tego bylo brak zainstalowanych sterowników od karty sieciowej. Ściągnełem jakies najnowsze firmware i teraz bez problemu chodzi z modemem e3131. ninjazx jak już dostaleś się do menu to masz po lewej stronie do wyboru takie opcje quick setup, qss itd. musisz wybrać opcje system tools a następnie wysunie ci się pod ta opcją kolejne budki i wybierasz firmware upgrade, no i na końcu po środku bedziesz musiał wyszukać ten sterownik na swoim komputerze który ąściągnłeś. Mam nadzieje, że pomogłem.
  • Poziom 30  
    pawel2202 napisał:
    ninjazx jak już dostaleś się do menu to masz po lewej stronie do wyboru takie opcje quick setup, qss itd. musisz wybrać opcje system tools a następnie wysunie ci się pod ta opcją kolejne budki i wybierasz firmware upgrade

Mylisz firmware z config modemu.
    router tp-link mr3220+ huawei e3131
    zaznaczyłem gdzie uaktualnia się dane o modemie.
  • Poziom 9  
    witam, mam własnie ruter mr3220 i modem huawei e3131 z play, ale niestety nie ma u mnie zasiegu z play (według mapki z zasiegiem PLAY zasięg miał być) wiec korzystam z tego modemu a kartę mam z orange, gdy modem jest bezpośrednio w komputerze wszystko jest ok, niestety w ruterze go nie widzi, gdy zmienię kartę na PLAY modem jest widoczny, można coś na to poradzić??
  • Poziom 2  
    Witam mam takie pytanie podłączyłem dziś mojego laptopa i kompa stacjonarnego do TP-link TL-MR3420 + Huawei E3131.Laptop jest podłączony przez kabel a stacjonarny przez wifi.Problem polega na tym ze jak mam włączonego laptopa i siedzę na internecie to na stacjonarnym brak jest internetu i na odwrót który komputer włącze wcześniej tam jest internet.Co mam zrobić by mieć internet na 2 kompach jednocześnie
  • Poziom 14  
    Witam
    Ja mam prblem. Zakupile wczoraj MR3220 w wersji V2. Posiadam tez modem HUAWEI E3131s-2 z sieci PLAY z wymuszonym trybem UMTS 900MHz dla sieci AERO2. W modemie mam karte wlasnie AERO2. Do routera wgrałem najnowsza wersje firmware dostepna na stronie tplink z 08.2012. Dograłem tez plik BIN do obslugi modemu E3131s-2 z linka ponizej:
    PLIK BIN do E3131 MR3420
    POST 1

Router pokazuje ze aero2 ma zasiegu ok 51-54%. Po odpaleniu routera strasznie dlugo czekam az polaczy sie modem , az wkoncu polaczy jednak nie na dlugo. Po kilku minutach polaczenie sie zrywa i tak co troche. Nie wiem juz co zrobic. Kombinacje z firmware nic nie daje. Nawet nie wiem czy na tym najstarszym nie jest lepiej... A router ma trafic do tesciow ktorzy maja zalozona antene ATK20 i maja zasieg na modemie ok 61-64%. Obawiam sie ze bedzie zrywac polaczenia. TPLINK zapewnil na swojej stronie ze z tym modemem z sieci PLAY router dziala OK a jest inaczej. Napisalem juz do wsparcia ze mam taki problem. Nie wiem czy sprzedawca mi przyjmie router skoro zle dziala. Wkurza takie zrywanie neta bo pozniej dlugo trwa laczenie.... Moze ktos rozwiazal juz ten problem ?

Dodam ze sprawdzalem tez na modemie E1820(siec PLUS) i E353s-2 i jest podobnie. Moze na E353s-2 moze ciutke lepiej.
  • Poziom 2  
    Widze ze jest wiecej ludzi któży maja problemy z tą konfigóracją 3131 + 3420 rev 2.

U mnie to połaczenie stwarza problemy od samego początku. Modem zawsze sie łączy z netem bo na ruterze jest połączenie z aero2. Ruter podaje net na kompy jak chce. Czasem jest czasem nie ma. Nie mogę znaleźć żadnej zależności o co chodzi.

Jak wszystko gra ok to po sprawdzeniu IPCONFIG /all karty pokazują ze wszystko ok z dns i tak dalej

A jak netu ruter nie podaje (modem w ruterze sie łaczy) i wpisze IPCONFIG /all to wywala mi z 30 połączeń tunelowych oprócz opisu o karcie sieciowej

ogólnie jedna wielka kupa której nie ogarniam