Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Studia na P¦ - mechatronika czy elektrotechnika?

Majstero 08 Jun 2012 20:24 2600 2
    Majstero
    Level 2  
    Witam, zamierzam wybrać kierunek na Politechnice ¦l±skiej w Gliwicach, i waham się pomiędzy mechatronik± i elektrotechnik±. Oba kierunki na wydziale elektrycznym. Odrzuciłem kierunek Automatyka i Robotyka ponieważ zorientowałem się, że jest to głównie tworzenie sterowników do robotów. Czas wyboru jest mniej więcej do pocz±tku lipca.

Z tego co wyczytałem, to kierunki te wi±ż± się z :

:arrow: Mechatronika - programowanie, wytrzymało¶ć materiałów, mechanika, robotyka, elektronika. Podobny do kierunku AiR, ale mniej programowania, więcej konstrukcji. Je¶li to prawda -taki miks wszystkiego to by mi odpowiadał.

:arrow: Elektrotechnika - elektronika, energetyka, układy przetwarzania energii, kierunek prostszy od mechatroniki. Skupiony bardziej na pr±dzie w gniazdku niż tym w układach scalonych.

Je¶li się raż±co mylę, proszę o sprostowanie. :)

Interesuję się bardziej elektronik± niż informatyk±, zbudowałem min. 2 wzmacniacze korzystaj±c z schematów z internetów, jeżdż±cego robota opartego na Arduino z czujnikiem ultradĽwiękowym, i parę mniejszych układów. Bardziej zainteresowała mnie strona mechaniczna, konstrukcja, lutowanie, składanie niż programowanie tego robota.

Wiem, że studia daj± żało¶nie mało praktycznej wiedzy, ale jednak warto i¶ć żeby się orientować w temacie.

Je¶li kto¶ studiuje ww. kierunki proszę o osobiste opinie, chętnie podyskutowałbym też ze studentami P¦ będ±cymi na tych kierunkach. :)
    Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
    alo333
    Level 1  
    Witam też wybieram się na elektrotechnikę.POLECAM j± daje większe możliwo¶ci. A sk±d jestes? Zastanawiam sie jeszcze na agh:D
    svistak2000
    Level 12  
    Interesujesz się elektronik± a nie chcesz studiować tego kierunku? Dlaczego? Co prawda Elektronika i telekomuna na elektrycznym nie należy do najłatwiejszych kierunków na tym (i tak już znanym na polibudzie) wydziale ale da się przeżyć. PóĽniej na specjalizacji KSS (komputerowe systemy sterowania) masz dużo zajęć z robotów mobilnych z ich sterowania, do tego dochodzi cała energoelektronika (przekształtniki, falowniki).