Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Lausanne cd31 - resetuje sie po kilku sekundach

mag2211 08 Cze 2012 21:50 2683 4
  • #1 08 Cze 2012 21:50
    mag2211
    Poziom 13  

Witam
    Mam problem z Blaupunkt Lausanne cd31 - resetuje sie po kilku sekundach. Jak w tym czasie uda się przepiąć na aux to świeci troszkę dłużej. Tak do 10s. Ale tak czy inaczej gaśnie i uruchamia się od nowa.
    Znalazłem kilka wątków i podano kilka rozwiązań:
    - wymiana elektrolitów wokół procesora - już jeden wymieniłem ale nic to nie dało
    - wadliwy BD436 w zasilaniu
    I w tym drugim punkcie mam problem z ustaleniem który to. Mam schemat tylko do boston cd31 i chyba układ elementów nie jest w 100% identyczny.
    Może ktoś wskazać który to ?
    Blaupunkt Lausanne cd31 - resetuje sie po kilku sekundach Blaupunkt Lausanne cd31 - resetuje sie po kilku sekundach Blaupunkt Lausanne cd31 - resetuje sie po kilku sekundach Blaupunkt Lausanne cd31 - resetuje sie po kilku sekundach Blaupunkt Lausanne cd31 - resetuje sie po kilku sekundach

0 4
  • Pomocny post
    #2 08 Cze 2012 22:16
    ciesla
    Poziom 24  

Witam! Ma kolega dostęp do hot-aira? Jeśli tak to na sam początek proponuję sprawdzić gumkę włącznika power w panelu, sprawdzić uład resetu smd L4949, wygrzać procesor oraz elementy smd na płycie. To narazie tyle. Pozdrawiam!

0
  • #3 10 Cze 2012 21:13
    mag2211
    Poziom 13  

No miałem farta. Zimne luty przy wspomnianym wyżej BD436. Radio przestało się resetować.

Ale nie działa mi CD. Po rozkręceniu płyty tylko brzęczy i klika a na wyświetlaczu pokazuje się CD ERROR. Próbowałem psiknąć IPA ale nic to nie dało.
    Tak z ciekawości bo nawet nie wiem a w instrukcji nie znalazłem info - to radio nie odtwarza mp3 ?
    Druga sprawa. Przy przełączaniu źródła wyświetla się AUX, czy to znaczy że zostało już odblokowane w menu ?

Jutro sprawdzę resztę funkcji, bo nawet kostki iso na razie nie mam.

0
  • #4 11 Cze 2012 12:51
    LWD11
    Poziom 29  

mag2211 napisał:
    Tak z ciekawości bo nawet nie wiem a w instrukcji nie znalazłem info - to radio nie odtwarza mp3 ?
    Druga sprawa. Przy przełączaniu źródła wyświetla się AUX, czy to znaczy że zostało już odblokowane w menu ?

To radio nie odtwarza płyt mp3. To radio ma wejście sygnału liniowego AUX, które aktywuje się w menu odbiornika. Jak nie będziesz korzystał z tego gniazda, to można wyłączyć to źródło w menu radia AUX - off, wówczas przy wyborze źródeł będzie tylko tuner i cd. Co do cd error, to zostaje wyczyścić laser w isopropanolu, jak nie pomoże to na 99% laser jest do wymiany.

0
  • #5 13 Lip 2012 21:20
    mag2211
    Poziom 13  

Dla zainteresowanych można korzystać ze schematu boston cd31. Wszystko jasne więc temat zamyka. Dzięki i pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów