Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 3G, Panasonic, Multiroom, głośniki.

byledoprzodu333 09 Cze 2012 01:59 741 0
  • #1 09 Cze 2012 01:59
    byledoprzodu333
    Poziom 1  

Cześć chłopaki, potrzebuję porady.
    Mam od nie dawna Multiroom i jest to piękny pakiet. Niestety, mam w domu fanatyka 3D, który rządzi i ten dekoder musi być podpięty do tego LG 3D 27cali co dawali z Cyfry +. Jakieś kilka metrów obok(>5) stoi mój ukochany TV, Panasonic tx-l32e30e o ile się nie mylę a obok niego rozstawione prawidłowo Logitechy Z5500 i teraz tak. Dekoder Multirooma to Philips(czarny, jako główny mamy taki sam z VOD i dyskiem 250GB. Ten multiroomowski jest mniejszy chyba i zamiast dysku ma wejście na pendrive(swoją drogą, czy można tam podpiąć pena albo dysk i nagrywać? A z takiego pena potem na PC odczyta?).
    Jak połączyć to wszystko żeby mieć na Panasonicu obraz HD i dźwięk na Z5500 w 5.1 ?
    Wejścia do Logitechów są takie:
    1. Analog 1x Optyczny 1x i coax 1x.
    2. Analog jest wolny, optyczny jest zajęty przez Xboxa 360 a Coax zajęty jest przez PC.
    Naważniejsze rzeczy oglądam z PC więc jakieś splittery to wolałbym umieszczać przy wtyczce optycznej.
    Ja to widzę tak.
    Do dekodera Multiroom podpinamy Splitter hdmi na 2x hdmi. Logicznie, jedno hdmi do tego 3D LG a drugi(pewnie będę musiał kupić 10m. Potrzeba jakiś wzmacniacz do tego? No i nie chciałbym za niego zbyt dużo zapłacić) do Panasonica. W Panasonicu zyskuję full HD obraz z kabla HDMI. Teraz wypuszczam go kablem z TV i z tego co podaje producent dźwięk wyjdzie z TV kalbem optycznym. A więc powstaje problem taki,że mam 2 optyki które muszę wpiąć do jednego wejścia optycznego. Znowu splitter tak? I tak sobie myślę,że chciałbym taki,żebym mógł manualnie zmienić źródło.
    Poprawcie mnie proszę jeśli zrobiłem jakieś błędy. Pokażcie mi elementy które muszę kupić(najlepiej na allegro) i od razu mówię… finansowo nie mogę poszaleć ale nie chcę mieć kabla HDMI jakości VGa… po to tyle zachodu,żeby mieć 5.1Dolby i Full HD

A teraz jeszcze 2 pytania:
    1. Pytałem w trakcie tematu o to ale zapytam jeszcze raz. Główny dekoder w naszym domu jest genialny. Ma ten dysk i możemy sobie programować nagrywania itd. Po co w takim razie to wejście usb? Po to,żeby na pendrive zapisywać?
    2. Pozostaje jeszcze problem pilota i jego zasięgu. 3D LG i dekoder Multiroom stoją w jendym kącie pokoju a Panasonic w drugim. Jest na to jakiś patent? Nie mogę tego dekodera postawić po środku niestety..

0 0