Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung PL65 ciągle uszkadzająca się matryca, dlaczego?

19tosiek10 09 Jun 2012 09:21 1773 9
    19tosiek10
    Level 10  
    Mam takie pytanie , pod koniec roku 2009 kupilem aparat jw i odrazu poszedl do naprawy . Powod ? padła matryca. Odebralem aparat po tygodniu .... padla matryca. Od tamtego czasu do dzis mialem spokoj i wczoraj ... ? Padla matryca . Teraz pytanie ,bo zapewne samsung juz nie wykona zadnych dzialan w celu naprawy aparatu wiec chcialem sam wziac sie za wymiane matrycy i chcialbym sie dowiedziec czy matryca z innego aparatu o danej rozdzielczosci (tez samsunga) podejdzie jakos czesc zamienna do mojego aparatu. Prosze o rady/opinie.

Poprawiono temat na zgodny z zasadami forum!
    [_P_]
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    czuga
    Level 23  
    19tosiek10 wrote:
    Mam takie pytanie , pod koniec roku 2009 kupilem aparat jw i odrazu poszedl do naprawy . Powod ? padła matryca. Odebralem aparat po tygodniu .... padla matryca. Od tamtego czasu do dzis mialem spokoj i wczoraj ... ? Padla matryca . Teraz pytanie ,bo zapewne samsung juz nie wykona zadnych dzialan w celu naprawy aparatu wiec chcialem sam wziac sie za wymiane matrycy i chcialbym sie dowiedziec czy matryca z innego aparatu o danej rozdzielczosci (tez samsunga) podejdzie jakos czesc zamienna do mojego aparatu. Prosze o rady/opinie.

Czy jest sens naprawy, skoro co jakiś czas idzie w piach ponownie?
    Z innego modelu podpasuje o ile będzie identycznego typu - oznaczenia pewnie można odczytać z samej matrycy.
    19tosiek10
    Level 10  
    a jakie parametry muszą być identyczne ? Nie wiem czy jest sens naprawiac ale chyba wole sam wymienic matryce za 40zl niz kupowac kolejny aparat za 7stów...
    darkotkt
    Level 15  
    Za 40 to raczej nie wymienisz ale za 100 to już prędzej
    19tosiek10
    Level 10  
    to jak podpowie ktos ccos ? Np z jakiego modelu konkretnie podpasuje ? Albo czy np moge wstawic zamiast matrycy 12,2 to 14 . Konkrety konkrety :PP
    darkotkt
    Level 15  
    Tylko i wyłącznie taką samą musisz wstawić.
    19tosiek10
    Level 10  
    a czym bedzie sie roznila inna 12,2 od innego samsunga ? Tą wtyczką czy czyms jeszcze ?
    darkotkt
    Level 15  
    Nawet jeżeli będzie wyglądała tak samo a będzie miałą wpęcej mpx to będziesz miał filetowo czarny obraz. Matryca musi być taka sama.
    19tosiek10
    Level 10  
    acha czyli bedzie ten sam efekt co przy tej uszkodzonej... kurcze no to mam problemik bo nigdzie nie moge dostac matrycy do tego aparatu , a jak są to w chorej cenie 250zl

Przypominam/ pytam:
    Jak rozpoczynamy i kończymy zdania/ znaki/ spacje/ diakrytyka?
    [_P_]
    topu
    Conditionally unlocked
    Te same martyce montowane są w Nikon L110, S3000, Canon A3100, IXUS100, IXUS110 i wielu innych. Przelutowanie matrycy wymaga stacji SMD ( Każdy aparat ma inny flex na któtym matryca jest jest montowana ).