Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Corolla/e12u/ z 2002r. nie świecą przednie reflektory

zyjanu 09 Cze 2012 11:07 4779 1
  • #1 09 Cze 2012 11:07
    zyjanu
    Poziom 13  

Witam.
    Od kilku tygodni jestem posiadaczem Toyoty Corolli z 2002r w wersji benzynowej 1,4.
    Wczoraj, po powrocie z pracy zauważyłem, że w reflektorach nic nie świeci poza światłem postojowym w lewym reflektorze. Chwilowe, drogowe po naciśnięciu włącznika pod kierownicą świecą. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki bo nie wiem, które są od świateł postojowych, mijania i drogowych - były sprawne... a światła dalej nie święcą. W prawym reflektorze sprawdziłem żarówki - sprawne.
    Miernikiem sprawdziłem napięcie w kostce światła drogowego prawego - na każdym styku /a są dwa/ w odniesieniu do masy samochodu miernik pokazał napięcie akumulatora /ok.12,8V/. Aha dla jasności pisząc o bezpiecznikach mam na myśli te w kabinie samochodu z lewej strony kierownicy.
    Na tą chwilę to już jestem głupi, gdzie szukać uszkodzenia?
    Nie mogę namierzyć żadnego schematu serwisowego do tego samochodu przez co nie wiem czy np. w obwodach zasilania świateł przednich nie ma przekaźników i tak dalej...
    Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś zorientowany w tej tematyce i mi podpowie co i gdzie?
    Za wszelkie rady i sugestie z góry serdecznie dziękuję.

1 1
  • #2 09 Cze 2012 15:14
    gimak
    Poziom 38  

Załączanie świateł w corolli odbywa się przez podanie masy, dlatego na kostkach przy reflektorach jest napięcie. Co do przyczyny braku świateł prawdopodobnie padł przełącznik przy kierownicy. Postojowe które nie świeci prawdopodobnie spaliła się żarówka.

2