Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Motorola MC2100 kolejne podejście do programowania

EBC41 09 Jun 2012 12:29 3327 9
    EBC41
    Level 28  
    Posiadam Motorolę MC2100 w wersji na pasmo 2m, mam RIBa, mam komputer z procesorem Athlon X2 4000+ oraz program Wookie. Problem w tym że stanąłem narazie na próbie odczytu zawartości radia. W momencie gdy klikam na "Read Code Plug from Connected radio" diody na RIBie zaczynają migać a po chwili mam tylko komunikat "SB9600 bus error". I teraz pojawia się kilka pytań, po pierwsze jakie powinny być ustawienia portu szeregowego aby umożliwić poprawną współpracę z radiem? Czy MC2100 programuje się przez gniazdo mikrofonu (takie złącze mam w RIBie, w RJ-45 zajęte są piny 1,2,5 i 8), a jeżeli tak to czy powinienem odłączyć głośnik i wyłączyć najpierw radio?

A tak w ogólę to czy istnieje jakieś inne oprogramowanie do tego radiotelefonu?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    radio-service
    Level 35  
    Podstawowe pytanie jakiego używasz RIB'a ?
    Portu szeregowego nie trzeba ustawiać , wystarczą ustawienia domyślne . Motorolę MC2100 można programować przez gniazdo mikrofonu jak i przez złącze akcesoriów . Do programowania oprócz programy Wookie jest jeszcze program DOS'owy
    EBC41
    Level 28  
    Hm.. Rib jest oczywiście nie fabryczny (bo za pewne o to Tobie chodzi), od frontu posiada LEDy: RIB, RX, TX, COM, POWER.... A czy można prosić o jakiś link (albo o samą nazwę) tego oprogramowania pracującego pod DOSem? Czy jest ono bezpieczniejsze niż Wookie pod kątem możliwości uwalenia radia?
    radio-service
    Level 35  
    A możesz zrobić zdjęcie tego RIB'a ?
    Wookie też jest bezpieczne pod warunkiem że się wie co się robi .
    EBC41
    Level 28  
    Motorola MC2100 kolejne podejście do programowania Motorola MC2100 kolejne podejście do programowania Motorola MC2100 kolejne podejście do programowania

Środka RIBa nie zrobię, ponieważ obudowa wydaje się być zaklejona
    radio-service
    Level 35  
    Nie wiadomo czy ten RIB obsługuje MC2100 .
    EBC41
    Level 28  
    a jak byś mi mógł powiedzieć jaki powinien być pinout wtyczki RJ-45 do programowania przez gniazdo mikrofonu?
    mariano28
    User under supervision
    Witam GM 900 ,GM 1200, MC 2100 to taki sam kabel.

Wpis poprawiłem. [SP5ANJ]