Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiennik tonera TN2220 do Brother DCP 7065 DN

Pawrad28 09 Cze 2012 12:46 50074 79
  • #1 09 Cze 2012 12:46
    Pawrad28
    Poziom 7  

Witam,
    zakupiłem nową drukarkę Brother DCP 7065 DN na tonery TN2220.
    Do drukarki zakupiłem od razu toner TB Print TN420XN będący podobno zamiennikiem do tej drukarki.
    Oryginalny toner szybko się skończył (startowy) i niestety musiałem zamknąć biuro tego dnia, gdyż zamiennik nie chciał współpracować.
    Wyświetlał komunikat mało tonera, drukował co prawda jedną kartkę (tylko) i po chwili po wydrukowaniu wyskakiwał komunikat "Zacięcie papieru - otwórz przednią pokrywę i wyjmij zespół bęna" czy coś w tym stylu.
    Po wyjęciu bębna oczywiście żadnego papieru nie ma zaciętego, wkładam toner z bębnem i znowu jedna kartka i woła zacięcie papieru.

Pojechałem wymienić toner (dzwoniłem do TB Print nawet na infolinię, nic nie wiedzą co może być) i od razu wziąłem również oryginał z Brothera :( gdyż bałem się że sytuacja się powtórzy i nie będę mógł pracować na chleb :(
    I oczywiście dobrze zrobiłem, gdyż wymieniony toner zachowywał się identycznie jak poprzedni, natomiast oryginał zaskoczył od razu, komunikat z niskim stanem tonera zniknął i nie ma żadnych komunikatów z zacięciem papieru.
    Koledzy proszę pomóżcie, gdyż nie stać mnie na kupno dwóch tonerów Brothera po 300 zł sztuka w miesiącu.
    Co robię źle? Może coś jeszcze jest potrzeba zrobić, jakąś czynność by działały zamienniki w tej drukarce, jakieś zabezpieczenie?
    Może coś trzeba dokupić jeszcze?
    W sklepie mi mówili, że dziwne bo ta drukarka ponoć nie ma nawet jakiegoś licznika czy czegoś tam. :(
    Poradzili, że jeśli tak się dzieje z tonerami TB Print, to może trzeba spróbować zamiennika z innej firmy, bo one się minimalnie zawsze różnią budową od oryginału i może coś nie pasować, no ale skoro firma je produkuje to chyba były one sprawdzane pod kontem kompatybilności z drukarką !?
    Podejrzewam, że to nie wina zamiennika, w drukarce HP kiedyś bardzo dobrze tonery z tej firmy działały i nic nie trzeba było robić. Myślę że zamiennik innego producenta będzie zachowywał się identycznie, aczkolwiek nie sprawdzałem.
    Ratunku,
    Pozdrawiam,
    Pawrad28

0 29
  • #2 11 Cze 2012 00:44
    krystian k
    Specjalista - kserokopiarki

Bardzo dobrze działają tonery firmy Quatro / Orink , kupiłem 20 szt i wszystkie pięknie działają

0
  • #3 11 Cze 2012 17:53
    mistikrico
    Poziom 2  

Pawrad28 ucieszę Cię ;))

Tutaj widoczna jest wina zamiennika TB Print. Napisz im pismo, że oryginał działa bez zarzutów a przy od nich zamienniku tak się zachowuje drukarka i opisz jakie ma objawy.
    Z tego tytułu prosisz albo wymianę na działający zamiennik albo zwrot pieniędzy. Napisz to bardzo oficjalnie. Nie daj się oszukać : ) Bo szkoda Twoich pieniędzy.

Co do zamienników do Twojego urządzenia polecam zamienniki MicroJet.
    Pozdrawiam,
    Radosław

Moderowany przez rys57:

3.1.10. Zabronione jest rozpowszechnianie, bez zgody Usługodawcy, reklamy w każdej postaci, w tym kryptoreklamy.

Post edytowano.

0
  • #4 11 Cze 2012 20:30
    darozegaro
    Poziom 14  

Witam,
    w brotherach nie ma chipów ale jest zapadka plastikowa.
    Toner startowy takiej zapadki nie ma bo to toner startowy. Zaś zamienniki lub oryginały mają już tz. zapadkę i po włożeniu drukarka odczytuje to jako nowy toner.

Rozwiązania :
    - wstaw zdjęcia zobaczę boki tego tonera , lewy i prawy bok.
    ( sprawdzimy czy to problem zgodny z podejrzeniami)

- jeżeli z boku nie posiada zapadki ( białe bolec obsadzony na kółeczku z ząbkami )

- kupić inny zamiennik

Moderowany przez rys57:

3.1.10. Zabronione jest rozpowszechnianie, bez zgody Usługodawcy, reklamy w każdej postaci, w tym kryptoreklamy.

Post edytowano.

0
  • #5 12 Cze 2012 01:28
    Pawrad28
    Poziom 7  

Jutro wstawię zdjęcia zamiennika i oryginału brothera. Proszę o dalsze uwagi i opinie.
    Napisałem do TB Print, jutro mają się też odezwać w tej sprawie.
    Dzięki

0
  • #7 12 Cze 2012 22:09
    Pawrad28
    Poziom 7  

Krystian k, kupiłeś ten model tonera, który ja potrzebuję?
    Gdzie mogę znaleźć tonery Quatro/Orink do mojej drukarki?
    A może masz na myśli tonery Quantum ?

0
  • #8 14 Cze 2012 15:21
    darozegaro
    Poziom 14  

Kurde zapadka jest w dobrą stronę ,
    zareklamuj ten toner bo tam chyba wałek pcr nie przenosi.
    Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

A taki zamiennik to kupisz :

zamiennik-brother-tn2220-black-toner-czarny-3000stron-wiekszy-od-tn2210

wbij w wyszukiwarkę i masz około 85zł Większy od tego TN2210

0
  • #9 14 Cze 2012 22:13
    Pawrad28
    Poziom 7  

Dostałem odpowiedź od TB Print w formie instrukcji którą załączam.
    Napisali tak:
    "W załączniku podsyłam instrukcję jak należy postępować w przypadku używania tego tonerka. Prosimy o informację czy nie sprawi to Państwu problemu. "

- Nie bardzo rozumiem z tego dlaczego mam zmieniać te ustawienie białego elementu w fabrycznie nowym tonerze, skoro jak piszą przed włożeniem do drukarki jest "tak" a po włożeniu przestawia się na drugą pozycję samoczynnie.
    Nie można po prostu wymienić tonera i wrócić do pracy tylko mam się z tym bawić ?
    Wy też tak robicie w tych tonerach po zakupie nowego zamiennika ?

0
  • #10 14 Cze 2012 23:19
    darozegaro
    Poziom 14  

Widzisz ,
    wszyscy idą w kierunku przestawionej zapadki (tej białej).

Przecież to jest na gwarancji toner więc to oni muszą poprawić. Jeżeli to jest to.
    Koszt wysłania z twojej strony to około 7-9zł poczta poleconą.

0
  • #11 16 Cze 2012 10:34
    Pawrad28
    Poziom 7  

Darozegaro, ja już wymieniałem toner u nich, jak pisałem wcześniej i dalej jest to samo. Jedyna opcja to oddać toner i wziąć z innej firmy. Boję się jednak że to ja coś źle robię z instalacją tego tonera i będzie dalej problem.
    Aczkolwiek kupiłem oryginał Brothera (byłem zmuszony bo nie miałem na czym pracować) i zadziałał normalnie po włożeniu do bębna i drukarki.
    Dziwne.

0
  • #12 27 Cze 2012 23:49
    darozegaro
    Poziom 14  

Jak ta sprawa ?
    Trafiłeś na dobry zamiennik?

0
  • #13 11 Lip 2012 14:39
    Pawrad28
    Poziom 7  

Witam.
    Niestety jestem załamany dalej.
    Zakupiłem toner zamiennik innej firmy QUA...M i jest ten sam problem co poprzednio.
    Dodam jeszcze, że kupiłem kolejny oryginał i na obydwu tonerach te białe kółko było znakami ustawione identycznie na oryginale jak i zamienniku.
    Po włożeniu obu tonerów do drukarki w obywdu kółko się przestawiło identycznie (załączam zdjęcie jak to obecnie wygląda).
    Oryginał drukuje bezproblemowo, w zamienniku drukuje jedną stronę i woła zacięcie papieru.

A może moja drukarka Brother DCP7065DN ma jakąś blokadę na zamienniki i wszyscy którzy na aukacjach sprzedają tonery TN2220 wymieniają również moją nie wiedząc że do mojej one nie pasują przez blokadę ? Zamiennik tonera TN2220 do Brother DCP 7065 DN

0
  • #14 16 Lip 2012 13:13
    Pawrad28
    Poziom 7  

Koledzy ratujcie, co robić.. :cry: :?:

0
  • #15 18 Lip 2012 23:02
    ruda83
    Poziom 8  

Witam, czy udało się komuś dojść dlaczego brother nie chce działać z zamiennikami??mam dcp 7060d kupiłam zamienniki jeden z acury - nie działał od początku także to chyba winna samego zamiennika dwa następne kupiłam z allegro niby orginalne dedykowane do mojej drukarki. Na początku - czyli jakieś 2 dni wszystko działało wporządku a później zaczeło się kombinowanie. Blokada papieru zator.......najgorsze jest to ze jednego dnia drukarka chodzi jak złoto wydruki lecą duplex itp a drugiego masakra jedna kopia i blokada Tak jakby drukarka pobierała automatycznie odrazu kolejna kartkę papieru. Dodam ze wkładałam kasete na zmiane i w zależności od "nastroju" raz działała/nie działała na pierwszym a później na drugim. Juz nie mam pomysłów. Na orginale wszystko ok Mam startówke ale regenowana juz i zasypywana 3 razy i jakosc wydruku pozostawia wiele do życzenia ale poki co chyba nie pozostaje mi nic jak wyczyscic go jeszcze raz i sprobowac lub kupic kolejny orginał.....moze ktoś cos pomoze

0
  • #16 21 Sie 2012 21:17
    Pawrad28
    Poziom 7  

Czy koleżanka trafiła na działający zamiennik? A może ktoś inny zna już rozwiązanie ?

0
  • #17 21 Sie 2012 21:50
    ruda83
    Poziom 8  

Witam , ja na chwile obecna się poddałam .......... jestem w posiadaniu 3 kaset- zamienników które działał jak chciały:D Kupiłam obecnie oryginał a będę regenerować kasetę startową mam dużo części zamiennych. Ostatnio rozebrałam kasetę startowa na części pierwsze wyczyściłam cały środek i wałek i przez jakiś czas wszystko drukowało ok ale po jakimś czasie jakość druku znów się pogorszyła - przyczyna jakość proszku który zakupiłam pozostawia wiele do życzenia niestety - strasznie oblepia wałek. Gdzieś czytałam że można go "zmatowić" - ja na początek podmienię na jeden z zamienników. Drukarka będzie szla na oryginalnym tonerze także nie muszę się śpieszyć i mogę coś podłubać :D

Pan w jednym ze sklepów twierdzi że problemy są jedynie z zamiennikami Firmy Acura jednak z tego co wiem to nie tylko. Także temat wciąż otwarty .....

0
  • #18 21 Sie 2012 22:38
    darozegaro
    Poziom 14  

Sprawa zamienników do drukarek Brother jest prosta. Po pierwsze: proszek. Po drugie: reseter czyli zapadka plastkowa. Po trzecie: złe zrobiony lub zregenerowany właśnie toner , złym proszkiem i złe cofnięty reseter.

0
  • #19 22 Sie 2012 23:56
    Pawrad28
    Poziom 7  

Darozegaro, a mógłbyś być tak uprzejmy i mi doradzić gdzie kupić dobry proszek do tego tonera (jakiej firmy) i czy jeśli mam już 3 oryginalne puste tonery to czy muszę kupować nowy reseter czy mogę użyć te co są i je przekręcić? Gdzieś widziałem jakiś filmik w necie i chyba zakładano ten co jest od nowości.
    I o jakichś odkurzaczach do toneru czytałem na forum - czy bez tego mam szansę na dobre jakościowo wydruki?
    I jeszcze sprawa bębna - zostało mi 50% z tego co sprawdzałem ale ponoć wytrzymują więcej jak się zresetuje. Czy to jest trudne?

Nie znalazłem na forum informacji o regeneracji mojego tonera i bębna a o innych modelach jest napisane sporo.
    Z góry dziękuję za pomoc.

0
  • #21 28 Sie 2012 22:56
    darozegaro
    Poziom 14  

Odpowiadam na pytanie do mnie:
    polecam np. markę ANYCOLOR sprawdzona.
    Działa super bez problemu i jakość jest rewelacyjna. Cenowo rozkładają na łopatki inne zamienniki.

0
  • #22 05 Wrz 2012 10:19
    Pawrad28
    Poziom 7  

A gdzie można to dostać w PL ?

0
  • #23 11 Wrz 2012 15:41
    Pawrad28
    Poziom 7  

Pytanko, czy resetując bęben poprzez otwarcie pokrywy przedniej i wybranie w menu opcji "Wymień bęben" i "akceptuj" - sprawdzałem w ustawieniach i bęben mam znów na 100% to już wszystko co trzeba zrobić ?
    Trochę nie chce mi się wierzyć że Brother dał taką łatwą furtkę na resetowanie tego - zamiast zmusić klienta do kupna nowego bębna.
    Pozdrawiam

0
  • #24 11 Wrz 2012 16:02
    darozegaro
    Poziom 14  

Jest to tylko funkcja zresetowania licznika.
    Docelowo i tak trzeba wymienić bęben aby mieć znowu ładne wydruki.
    Jeżeli nie wymienisz fizycznie tego bębna to jakość będzie się już tylko pogarszać.

0
  • #25 11 Wrz 2012 16:10
    Pawrad28
    Poziom 7  

Ok, ale czy to musi nastąpić po tych 10.000 stron ?
    Może jest w stanie pociągnąć do np 15 tys

0
  • #26 11 Wrz 2012 22:12
    phontastik
    Poziom 9  

Miałem również przygodę z owym zamiennikiem TB w wersji XN czyli powiekszony (nie 1500 a 2600 kopii).
    Po włożeniu do drukarki nie zadziałał, a po dwukrotnym przestawieniu resetera tonerek chula jak ta lala do dziś, a minęło już chyba z pół roku.

Moderowany przez rys57:

Post edytowano.

0
  • #27 13 Wrz 2012 00:28
    darozegaro
    Poziom 14  

oczywiście możesz drukować dalej do momentu aż zobaczysz że jakość już jest fatalna. Proponuje jednak nie przekraczać tej ilości bandycko. Tak aby nie doszło do zabrudzenia drukarki.
    Podrukuj jeszcze trochę i sam zobaczysz ten moment kiedy wymienić.

0
  • #28 13 Wrz 2012 06:42
    jarmo1
    Poziom 14  

Witam zainteresowanych tematem tonera tn2220.
    Pracuję w firmie która produkuje tonery zamienne i ten toner niestety u nas też działa różnie. By nie tracić klientów, znalazłem producenta który produkuje całkiem sprawnie ten model - przykładowo na 10 sztuk 1 nie zadziałał ale z reklamacją nie było problemu. Pracując w serwisie próbowałem resetów, przestawiania zębatek i wielu sztuczek jakie można wykonać przy problemach z tonerami Brothera - niestety tylko raz udało się taki zamiennik uruchomić. Podaję link do strony producenta http://www.rafcom.waw.pl/
    Pozdrawiam

1
  • #30 27 Wrz 2012 20:57
    Pawrad28
    Poziom 7  

Udało mi się dostać toner, który wydaje się być kompatybilny z Brother DCP 7065DN.
    Jestem dobrej myśli, jednak ostatecznie napiszę swoje spostrzeżenia gdy zużyję cały toner, czyli za jakieś 3 tygodnie.

0