Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony Clarion RD3-01 czy zadziała bez CD

wlodek1981 09 Cze 2012 13:01 1407 2
  • #1 09 Cze 2012 13:01
    wlodek1981
    Poziom 8  

Witam
    Uszkodził się w moim radiu mechanizm CD, miałem wsadzoną płytę CD i nie można było jej wysunąć cały czas było słychać jakieś trzaskanie w środku. Wyciągnąłem radio z samochodu i rozkręciłem w celu wyciągnięcia płyty. Zdemontowałem mechanizm Cd żeby zobaczyć usterkę ale nic nie znalazłem wszystkie tryby całe, wszystko na swoim miejscu. Po zmontowaniu radio nie włącza się, podejrzewam że uszkodziła się taśma AWM 20624 na 26pin ta co łączy mechanizm cd z radiem. Mam pytanko, czy można tak zrobić żeby działało samo radio bez podłączenia mechanizmu CD?

Moderowany przez damiancz:

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych - dziś poprawiłem , ale kolejne takie posty powędrują do kosza.

0 2
  • Pomocny post
    #2 10 Cze 2012 11:19
    dzimi
    Moderator

Radio powinno się włączać bez podpiętego CD. Szukaj dalej usterki. Sprawdź zasilanie procesora, pracę kwarcu, szyny danych.

0
  • #3 10 Cze 2012 13:34
    wlodek1981
    Poziom 8  

Czyli jak włączę samo radio bez zespołu cd (nie podpinając taśmy) to powinno działać? Radio wcześniej działało bez zarzutów, więc pozostaje jeszcze kwestia taśmy która łączy panel sterujący. Aha a czy jest taka możliwość żeby radio zablokowało się i dlatego nie mam żadnej reakcji?

Dodano po 12 [minuty]:

Dzięki Dzimi, faktycznie radio działa bez zespołu, a moją usterką okazał się uszkodzony bezpiecznik w radiu. Temat do zamknięcia.

0
  Szukaj w 5mln produktów