Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder Polsatu - HD 5000 reset na kanałach HD

09 Cze 2012 16:03 8179 6
  • Poziom 2  
    Mianowicie mam taki problem że podczas oglądania kanałów HD dekoder się zawiesza robiąc stop klatkę kanału z paskami na ekranie TV, albo uruchamia się ponownie. Przez kilka minut działa jak trzeba. Zaniosłem dekoder na serwis. Cwaniaczek z punktu powiedział że te dekodery się nie psują i że to wina anteny i że mogą mi przyjechać i za odpowiednią opłatą sprawdzić antenę. Przyjechał jakiś pracownik i stwierdził że antena jest ustawiona jak trzeba (na kominie wentylacyjnym) wymienił złączki na kablu i konwerter i kazał sobie sprawdzić czy działa i zgłosić się do punktu żeby zapłacić bo mu się śpieszy. Zawiesza się jak się zawieszało dzwoniłem do punktu że nie działa i że nie zapłacę dopóki tego nie zrobią no i już tydzień jak ich nie widziałem :D Więc pytam co to może być?

To mój pierwszy wpis z góry przepraszam jak coś nie tak:D
  • Poziom 26  
    Dekoder jest uszkodzony. Pan z serwisu chyba jest jasnowidzem twierdząc "ze te się nie psują". Za sprawdzenie ustawienia anteny myślę nie ma sensu płacić, ponieważ wygląda to na naciąganie. Przy źle ustawionej antenie dekoder mógłby co najwyżej wyświetlać zamrożony lub poszatkowany obraz z możliwym komunikatem "brak sygnału" Nie powinien się zwieszać, i pan z serwisu powinien o tym wiedzieć.
  • Poziom 2  
    Poszedłem do innego punktu i wymieniłem dekoder na nowy przychodzę do domu i to samo tylko czas pracy był dłuższy. Poszedłem znów i w punkcie tak samo :D To wymienił mi po raz kolejny :D i teraz na kanale HD działa 10sekund :D Nie wiem co się dzieje albo ja mam takiego pecha albo te dekodery są do ...

Teraz wymienił mi na mini HD2000
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Podusmowując:
    - HD5000 czas pracy na HD 20 i mniej
    - HD5000 czas pracy na HD 30 min i mniej
    - miniHD2000 czas pracy na HD max 5min najczęściej kilka sekund
    Sprawdziłem przed chwilą ostatni dekoder u kumpla i jest tak samo na moim TV i instalacji Cyfra + działa.
    Dzwoniłem na infolinie znów i kazali iść kolejny raz ale teraz zostawiłem reklamacje "pisemna" do indywidualnego rozpatrzenia.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Jutro od samego rana batalia w moim miejscowym punkcie. Konsultant na infolinii był miły i +/- wskazał co mam im powiedzieć jakby mieli jakieś wątpliwości:)

Jak załatwię coś to napiszę

Udało mi się wymienić na kolejny dekoder miniHD i jak do tej pory (od soboty) działa poprawnie. Jakby komuś tak się zdarzyło to wymieniać ile się da. Pozdrawiam.