Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wirnik maszynki do cięcia płytek-potrzebne dane.

pelci 09 Cze 2012 17:23 1385 4
 • #1 09 Cze 2012 17:23
  pelci
  Poziom 9  

  Posiadam uszkodzony wirnik do maszynki do ciecia płytek (maszynka jest nie moja). Wszystko rozebrałem oczyściłem i policzyłem. Podam parametry:
  - drut 0,32
  -12 żłobków
  -24 lamelki
  -132 druty w żłóbku.
  Ja kiedyś nawijałem ale to było kiedyś. Obecnie przebywam za granicą Nie mogłem odtworzyć połączeń przy komutatorze bo był mocno zalany lakierem a połączenia wyglądały tak jak by jeden koniec cewki dochodził z lewej strony zawiniecie na komutatorze a później w prawo wokół wałka (taka siatka). Patrząc z góry ( nie od strony komutatora)widać było 12 cewek. Na ELEKTRODZIE doczytałem się o grupie podwójnych cewek z czym się to je. Tylko mam mały problem- nie wiem jak mam zacząć- nie znam poskoku. Chciałbym spróbować przewinąć. prosiłbym o jakieś wskazówki.

  Jakby się ktoś pytał, to żłóbek jest betlejemski, a poza tym to są żłobki. "Mszynki" w tytule poprawiłem. [retrofood]

  0 4
 • #2 09 Cze 2012 18:15
  pioterAos
  Poziom 17  

  Ile ma biegunów stojan i ile szczotek?

  0
 • #3 12 Cze 2012 18:35
  pelci
  Poziom 9  

  Ma 2 szczotki. Jeśli to w czymś może pomóc to mogę podać wymiary wirnika może to jakiś popularny wirnik.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Na stojanie są dwie cewki.

  0
 • Pomocny post
  #4 14 Cze 2012 16:01
  pioterAos
  Poziom 17  

  Więc w grupie należy nawijać po 33 zwoje po dwie grupy, poskok wychodzi 5, ale kierunku nawijania i tego w które lamelki ma być wlutowany konkretny odczep to nie zgadnę, trzeba było dokładnie to sprawdzić przed wyzwojeniem.
  Jednak dla ułatwienia napiszę o co w tym chodzi. Więc wiadomo, że szczotka jest szersza od przerwy między lamelkami i dlatego powoduje zwarcie zezwoju połączonego do lamelek po których się prześlizguje. Nieraz każda ze szczotek zwiera tak dwa, a nieraz trzy zezwoje co mogło by powodować ich nadpalanie gdyby nie warunek o którym dalej piszę. Dla zwartości maszyn szczotki umieszcza się między cewkami biegunów i powoduje to konieczność przesunięcia połączeń poza oś bieguna. Mając powyższe na uwadze trzeba zadbać o spełnienie warunku by zwarte zezwoje wypadły poza polem magnetycznym biegunów. W praktyce wypada to kilka lamelek przed lub za nawiniętym zezwojem.

  "widać było 12 cewek. Na
  ELEKTRODZIE doczytałem się o grupie podwójnych cewek z czym się to je." W tym wypadku polega to na tym, że nawinąć trzeba 33 zwoje, zostawić zapas drutu na podłączenie, i nawinąć kolejne 33 w te same żłobki o tym samym poskoku. W grupy można też łączyć zezwoje stojanów gdy spełniają pewne warunki, jednak tu nie ma to zastosowania.

  0
 • #5 17 Cze 2012 10:22
  pelci
  Poziom 9  

  DZIĘKUJE ZA POMOC. WSKAZÓWKI PRZYDAŁY SIĘ

  0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo