Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zbyt wysokie temperatury procesora i grafiki

09 Cze 2012 17:52 5723 24
 • Poziom 8  
  Witam serdecznie!
  Zakupiłem jakieś 2 miesiące temu nowy sprzęt. Mam problem z temperaturami; mianowicie temperatura karty graficznej nie spada poniżej 52 stopni, przy "gołym pulpicie" w stresie sięga 77 stopni. Temperatura procesora nie spada poniżej 38 stopni, w stresie nawet 60.

  to mój sprzęt:

  http://www.morele.net/inventory/info/yhHV81/

  Zmieniłem pastę na CPU na :

  http://www.morele.net/arctic-silver-arctic-srebrny-5-3-5g-92371

  dokupiłem 2 wentylatory:

  http://www.cooling.pl/enermax-uctb12-tb-silence-120mm,produkt,552507.html?from_category=30_67


  Umiejscowienie wentylatorów:

  Wywiew - tył obudowy
  Wywiew - bok obudowy obok grafiki
  Nawiew - przód obudowy ( miejsce z filtrem przeciwkurzowym)
 • Poziom 43  
  kura.90 napisał:
  Zakupiłem jakieś 2 miesiące temu nowy sprzęt. Mam problem z temperaturami; mianowicie temperatura karty graficznej nie spada poniżej 52 stopni, przy ,,gołym pulpicie,, w stresie sięga 77 stopni. Temperatura procesora nie spada poniżej 38 stopni, w stresie nawet 60.

  Temperatury są jak najbardziej normalne.
 • Poziom 8  
  Temperatury moim zdaniem i zdaniem wielu innych użytkowników podobnego sprzętu nie są normalne. Większość osób wypowiadających sie na forach przy takim samym procesorze + takie same chłodzenie mają temperatury w stresie o 6 stopni niższe, a temperatury w spoczynku o 7 stopni niższe. Ta sama grafika według wypowiedzi innych osób ma temperatury w spoczynku na poziomie 30-40 a w stresie nie przekracza 70.
 • Poziom 15  
  No nie wiem Kasek21 czy te temperatury są normalne, jakim programem mierzysz temperatury, być może masz uszkodzony czujnik temperatur.
 • Poziom 8  
  Temperatura mierzona programami:

  AIDA64
  CoreTemp
  MSI Afterburner - grafika

  Temperatury w poszczególnych programach różnią sie po 1-2 stopnie
 • Poziom 15  
  Sprawdź ile procesów masz uruchomionych w menedżerze zadań.
 • Poziom 8  
  Nie wiem czy dobrze wnioskuje, ale program Core Temp, pokazuje procentowe użycie procesora i przy 0 użyciu procesora oscylującego między 0 a 5% temp. nie spada poniżej 39 stopni.
 • Poziom 39  
  kura.90 napisał:
  temp nie sapda poniżej 39 stopni.
  Czyli jakieś 15 powyżej otoczenia. Pewnie do tego masz automatyczną regulację obrotów wentylatora, więc do 25 raczej nie zjedziesz...
 • Poziom 8  
  Eh, a ile ma wynosić temp. otoczenia:) temp. otoczenia jaka jest zapisana w prawie budowlanym to ok 22 stopni, większość pomieszczeń taką ma. Inni użytkownicy takiego sprzętu maja znacznie niższe temperatury.
 • Pomocny post
  Poziom 32  
  Temperatura procesora jest w normie. Wydajność Twojego radiatora KLIK.
  Nie oczekuj cudów po tak prostym i przeciętnym radiatorze.
  Ten Phenom do najchłodniejszych też nie należy.

  Temperatura grafiki też w normie. Zależy jaka wersja biosu. Różne wersje miały inne ustawienia kontroli wentylatora.
 • Poziom 8  
  Inaczej, temperatura w stresie czasami lekko ponad 60 stopni przy maksymalnej temperaturze pracy tego proca 62. Procesor nie był podkręcony, nałożona dobra pasta.

  Dodano po 8 [minuty]:

  Lukson dziękuje za zainteresowanie. Mam pytanie do Ciebie, jaki wydajny radiator to tego procka byś polecił tak w rozsądnych przedziałach cenowych maks 200, oczywiście im mniej tym lepiej? Z góry wielkie dzięki!
 • Pomocny post
  Poziom 32  
  KLIK <- na allegro za grosze. Ze względu na swoją budowę nie uzyskasz jednak zbyt niskich temperatur na tym procesorze. Przy użyciu Mugena zejdziesz może do 50°C w stresie.
 • Poziom 8  
  A co jest nie tak z tą obudową?
 • Pomocny post
  Poziom 32  
  BUDOWĄ/konstrukcją/architekturą procesora. Wielokrotnie było opisywane, że każdy procesor AMD na AM3 pokazuje różnie temperaturę.
  Nie można polegać na czyichś odczytach bo w zależności od użytych podzespołów, obudowy, napięcia zasilania procesora, pamięci, krzywizny podstawy radiatora, krzywizny IHS itd. temperatura może się wahać nawet o 10-20°C.
 • Poziom 43  
  Pytanie z innej beczki, jakie obroty ma wentylator na grafice w spoczynku (wyświetlony pulpit) a jakie pod obciążeniem ? Czy słychać jak wzrastają obroty podczas np grania ?
 • Poziom 8  
  Obroty na grafice są ustawione na auto. ok 50-55 % w spoczynku i okolo 70 % w stresie

  Dodano po 1 [minuty]:

  Lukson, widzę, że naprawdę znasz się na rzeczy. Czy jesteś w stanie mi coś polecić, coś co mogłoby zniwelować problem z tymi temperaturami? I tak już rozjaśniłeś mi sytuacje, dzięki! I z góry dzięki za jakąś dodatkową radę!
 • Poziom 23  
  Zmień "wywiew - bok obudowy obok grafiki" na nawiew. Zamontuj ten wentylator odwrotnie i sprawdź temperatury.
 • Poziom 8  
  To nic nie da, miałem już tak. Słyszałem że ta grafika nie wywiewa powietrza poza obudowę, i potrzebne są wiatraki wysysające powietrze z obudowy
 • Poziom 27  
  Ludzie! Przecież temperatury nie są złe! Grafika może mieć max 100*C, a tobie jeszcze do granicy daleko. Procesor zaś powinien oscylować w granicach 30-65*C. Twój tej górnej granicy nie przekracza, jest więc dobrze. Temperatury zależą od bardzo wielu czynników. Między innymi czystość w obudowie (kurz), ilość i wielkość wentylatorów na podzespołach i na ściankach obudowy, czy chociażby ilość miejsca w komorze na komputer (ile masz miejsca z tyłu, ile z boku). Nie ma co się spodziewać cudów. Temperatury rzędu 50*C w stresie to albo w zimie przy otwartym oknie (nie polecam :D ), albo przy chłodzeniu z olbrzymim radiatorem, bądź wodnym.
 • Poziom 9  
  No nie wiem czy to normalne temperatury bo mój brat ma na procesorze amd x8 temp jak przegląda neta czy coś to ma jakieś 25-28 stopni a jak gra to max dochodzi mu do 50 stopni a grafika max do 85-90 stopni
 • Poziom 43  
  Oximon napisał:
  Ludzie! Przecież temperatury nie są złe! Grafika może mieć max 100*C
  Długo nie pociągnie jak będzie pracowała z taką temp. Poza taki piecyk podniesie ogólna temp. w budzie, bo ciepło nieodprowadzane - kumuluje się.
 • Poziom 43  
  Daj zdjęcia wnętrza obudowy.
 • Poziom 32  
  Jakbym zwracał uwagę na taką temperaturę u siebie w komputerze to nie mógłbym spać po nocach.
  Nie przejmuj się bo nie masz czym. Temperatury są w normie.
  Temat uważam za wyczerpany.