Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nawigacja MFD Passat B5 FL. Nie działa regulacja głośności.

carbonik 09 Jun 2012 20:35 5714 6
    carbonik
    Level 10  
    Witam wszystkich.

Mam pytanie/problem odnośnie nawigacji MFD w Passacie B5 FL. Sprawa wygląda tak:

Samochód (dawca) to Passat B5 wyposażony w nawigację MFD i system nagłośnienia ze wzmacniaczem NOKIA. W tamtym aucie wszystko gra jak należy. Po przełożeniu nawigacji do biorcy (Passat b5 FL bez dodatkowych systemów wzmacniających) i włączeniu jej, nawigacja gra bardzo cicho i nie zwiększa się poziom dźwięku po przekręcaniu potencjometru. Czy to może być spowodowane? Dodam, że w aucie (dawca) nie ma kostki do podłączenia głośników bezpośrednio od nawigacji.

Model nawigacji to 3B0035191D / C

Może ktoś miał podobny problem?
    spinacz
    Level 41  
    Jak dla mnie musisz zmienić kodowanie nawigacji bo będzie miała najprawdopodobniej przypisanie do systemu ze wzmacniaczem i trzeba to odhaczy by pracowała indywidualnie z wbudowanym w nią wzmacniaczem.
    carbonik
    Level 10  
    A gdzie i jak to zmienić?
    spinacz
    Level 41  
    Odpowiedni program, przewód i wiedza o kodowaniu modułów w samochodzie jeśli chodzi już o wartości kodowania to np VCDS podpowiada opcje i funkcje a jeśli nie to Google podpowie. Dla jasności najprawdopodobniej kodowanie trzeba będzie zmienić nie w module nawigacji jak napisałem wcześniej, a radia nie pamiętam czy oddzielnie jest kodowanie czy wspólne.
    carbonik
    Level 10  
    Problem rozwiązany. Po prostu MFD inaczej chodzi z zestawem audio DSP NOKIA. Klikamy w ustawienia, przytrzymujemy razem przyciski 3 i 6, wciskamy i przytrzymujemy klawisz 4, wyłączamy, włączamy i działa normalnie.
    sharan-tdi
    Level 10  
    koledzy czy moglby mi ktos wytlumaczyc dokladniej jak to ustawic?
    tez posiadam navi MFD od Seata Toledo. nie dziala regulacja glosnosci.
    z gory dziekuje
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 38  
    A co tu tłumaczyć ?

Przecież post wyżej masz wszystko opisane !