Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Technics SA-AX7 i niedziałający subwoofer

09 Cze 2012 21:34 5788 2
  • Poziom 10  
    Witam,

posiadam amplituner Technics SA-AX7, który to jest wyposażony we własny wzmacniacz dla subwoofera oraz podpięty do niego pasywny subwoofer. Od jakiegoś czasu zaczęły się problemy objawiające się po prostu nie działaniem kanału. Nasilały się, aż obecnie praktycznie subwoofer w ogóle nie reaguje. Jeśli podgłośnię mocno, tzn. np. na 3/4 potencjometra ogólnej mocy, to czasami zaskoczy. Czasami też udaje mi się go włączyć takimi bardzo szybkimi ruchami potencjometra głośności (przy ustawieniu suba na max). Jeśli "załapie" to potrafi trochę pograć, ale zazwyczaj następnego dnia już nie działa.

Mam pytanie, co się stało, czy to może być końcówka mocy? Dlaczego czasami zaskakuje przy właśnie takich próbach pobudzenia go na siłę dużą mocą? Jaki może być koszt naprawy?

Otwierałem obudowę i szukałem jakichkolwiek znaków usterki, ale się nie dopatrzyłem.

A może jest ktoś z Wrocławia, kto by się podjął zerknięcia na ampli aby go naprawić? Ewentualnie jakiś serwis w miarę niedrogi.

Z góry dziękuję za pomoc.

Załączam zdjęcia wnętrza ampli:

Amplituner Technics SA-AX7 i niedziałający subwoofer Amplituner Technics SA-AX7 i niedziałający subwoofer Amplituner Technics SA-AX7 i niedziałający subwoofer
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 10  
    Przyczyną tego mogą być zimne luty na końcówce mocy,lub uszkodzenie elektryczne,nejczęściej kondensatory elektrolityczne,rzadziej sama końcówka.
  • Poziom 10  
    No właśnie chętnie bym to oddał do jakiegoś kolegi we Wrocławiu, aby zerknął i zrobił co trzeba. Tylko nie wiem kto z moich okolic.