Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows nie uruchamia się - uszkodzony dysk?

Aksal89 09 Cze 2012 23:29 1570 6
 • #1 09 Cze 2012 23:29
  Aksal89
  Poziom 8  

  Sam nie wiedziałem, czy umieścić ten temat w dziale hard czy software, bo nie spotkałem się jeszcze z takim problemem i szczerze mówiąc nie bardzo mam pomysł, czym może być spowodowany.
  Generalnie problem wygląda tak - mam dysk 400GB SATA Samsunga, a na nim zainstalowany Windows XP SP3. Jednak od pewnego czasu system przestał się ładować - po uruchomieniu kompa ładuje się bios, pojawia się ekran ładowania systemu, pasek ładowania porusza się, tyle że ekran ładowania wyświetla się przez jakieś 10 minut, a następnie komputer uruchamia się ponownie. Co ciekawe identyczna sytuacja ma miejsce, kiedy podłączam drugi dysk z windowsem, a wspomnianego samsunga mam ustawionego jako drugi dysk (po podłączeniu samsunga do innego kompa dzieje się dokładnie to samo). Jednak wystarczy odłączyć go od kompa i system z innego dysku ładuje się bez problemu.
  Chciałem uruchomić kontrolę odzyskiwania systemu z płyty instalacyjnej z win xp, ale instalator ładuje pliki, a następnie pojawia się czarny ekran z migającym "_" i żadnej reakcji dalej.
  W akcie desperacji próbowałem nawet podłączać wspomniany dysk w czasie działania windowsa, ale skończyło się na tym, że menadżer urządzeń wykrył urządzenie o nazwie "stacja dysków", a partycje i tak nie pojawiły się w moim komputerze.
  Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem, albo ma pomysł, jak go rozwiązać? Zależy mi bardzo na danych z tego dysku, ale partycję systemową mógłbym bez problemu sformatować. Sęk w tym, że w żaden sposób nie mogę tego zrobić.

  0 6
 • #2 10 Cze 2012 09:36
  linuks
  Spec od komputerów

  Sprawdź SMART dysku i zamieść fotkę. Jak masz na co skopiować ważne dane to skopiuj bo takie kombinacje jakie robisz mogą prowadzić do utraty danych.
  Pozdrawiam.

  0
 • #4 10 Cze 2012 13:15
  Aksal89
  Poziom 8  

  Niestety - mini XP z HBCD reaguje tak samo jak normalny XP - pojawia się tylko ekran ładowania i nie ma dalej postępów. Inne narzędzia też mi nie pomogły.
  Z kolei PartedMagic w trakcie ładowania wyświetla błąd o treści "Kernel panic - not syncing: out of memory and no killable processes." Z odłączonym problematycznym dyskiem program ładuje się bez problemu.

  0
 • #6 10 Cze 2012 13:47
  lolexander
  Poziom 11  

  HBCD >> test - memtest'em i dysk mhdd.

  0
 • #7 10 Cze 2012 18:33
  Aksal89
  Poziom 8  

  W końcu za pomocą bootowalnego pendriva z Partition Wizardem się udało wykryć ten dysk i sformatować partycję systemową. Dzięki wszystkim za pomoc i za podpowiedzi :)

  0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo