Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kalibracja baterii Lenovo R61 - nic sie nie dzieje

FlashT 10 Cze 2012 01:08 4204 3
  • #1 10 Cze 2012 01:08
    FlashT
    Poziom 13  

Witam,
    Czy ktos mial moze problem taki z kalibracja baterii w Lenovo za pomoca Lenovo Power Manager'a, ze w zasadzie nic sie nie dzieje?

Postepuje wg tej instrukcji:
    http://www.ltu.edu/cm/attach/b8760606-6663-44...6f6b1c/Recalibrating%20Lenovo%20batteries.pdf

Po kliknieciu "continue" nic sie nie dzieje... rzeczywiscie wychodzi do battery information, ale nic sie nie dzieje.... jest 100% caly czas... o co chodzi?
    Pozdrawiam,
    FlashT

0 3
  • #2 10 Cze 2012 21:09
    Wiesław Rzepka

Poziom 31  

W Power Manager ustawiasz opcję Zaawansowany, wybierasz Kalibracja, zatwierdzasz i dalej już robi się samo. Pamiętaj, że zasilacz musi być włączony.

0
  • #3 11 Cze 2012 08:51
    FlashT
    Poziom 13  

Mysle ze mamy inna wersje power managera ;-) Patrzyles na tego pdfa? Moj power manager wyglada wlasnie tak jak w pdfie...

Edit: No i problem nie polega na tym, ze ja nie wiem gdzie mam kliknac (chyba), ale na tym ze po kliknieciu nic zupelnie sie nie dzieje... zostawilem po kliknieciu na cala noc i gucio, nawet nie przestal ladowac...

0
  • #4 11 Cze 2012 09:51
    Wiesław Rzepka

Poziom 31  

Rzeczywiście, robisz wszystko prawidłowo. Z prawej strony u góry jest znaczek baterii - jest czerwony. Twoja bateria ma ogniwa do wymiany. Pojemność 20 Wh jest to ok 1/3 pojemności twojej baterii (56 Wh). Dlatego nic się nie dzieje, tego stanu nie zmienisz. Należy wymienić ogniwa i ponieważ masz tylko 115 cykli ładowania, wystarczy skalibrować baterię po wymianie ogniw. Reset nie jest konieczny, chyba że zmienisz pojemność baterii i napięcie ogniw.

0