Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny + amplituner 1200 zł

andriu131 10 Cze 2012 09:41 1646 6
  • #1 10 Cze 2012 09:41
    andriu131
    Poziom 2  

Witam serdecznie!
    Już jakiś czas przeszukuję forum w odpowiedzi na mój problem, jednak zazwyczaj preferencje muzyczne się różnią, więc piszę osobiście.

Poszukuję zestawu do pokoju o metrażu 22m².
    Czy będą to kolummny czy też monitory odsłuchowe, a także amplituner czy końcówka mocy - nie gra to dla mnie roli. Chodzi o to abym był w miarę zadowolony z dźwięku.
    Muzyka jakiej słucham:
    - One Republic
    - Band of Horses
    - Kurt Nilsen
    - Dużo pianina

Podsumowywując, raczej spokojne klimaty i sporo akustyki.

Było by fajnie gdyby dźwięk był dosyć szczegółowy, lecz z drugiej strony nie męczący podczas normalnego słuchania. Bas powinien być niski, mieć odpowiedni impet i nie zalewać reszty pasma. Lubię też gdy scena jest na tyle głęboka, abym mógł "wyczuć" rozmieszczenie instrumentów.

Rozumiem. że wymagania dosyć wygórowane jak na tą cenę, ale jestem skłonny na ustępstwa :)

Do głośników czasem podpinane byłoby pianino cyfrowe, ale to nie jest priorytet. Muzyka puszczana będzie głównie z komputera.

Będę wdzięczny za wszystkie propozycje w formie głośniki + wzmacniacz. Proszę nie sugerować niczego z osobna, bo nie znam się na tyle. żeby drugą część dobrać samemu. Będę więc szukać i wyrwę ten zestaw który uda mi się znaleźć.
    Nastawiony jestem oczywiście na sprzęt używany.

Z góry dziękuję za propozycje.

0 6
  • #2 10 Cze 2012 16:34
    Herethic
    Poziom 28  

To trochę tak, jakbyś szukał auta...

"Obszernego (22m2), wypasionego (szczegółowy dźwięk),
    z mocnym silnikiem (niskim basem), ze skórzaną tapicerką (głęboka scena) i w cenie cinqecento (1200zł)". :).

Na wiadomym portalu są B&W 601 s2 (o stówę za drogie)
    oferta nr 2382479661
    0raz ROTEL RX-803 (stary, ale jary)
    oferta nr 2378885938

Poszukaj opinii o nich. Może warto odsłuchać?

Sporo też załatwisz odpowiednim wytłumieniem pokoju.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2308551&highlight=

Pozdro.

0
  • #3 10 Cze 2012 20:00
    andriu131
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedź! Właśnie o takie mi chodziło :)
    Czekam na następne propozycje. Będę czytać opinie i wybiorę to co będzie najbliższe moim gustom.

0
  • #4 25 Sie 2013 09:41
    andriu131
    Poziom 2  

Odgrzebuję temat. W zeszłym roku jednak nie zakupiłem sprzętu, a teraz budżet nieznacznie się powiększył. Na kolumny i wzmacniacz mogę przeznaczyć 1500 zł. Myślałem o wzmaku yamaha ax-700. Teraz pytanie czy warto dać za niego 600 zł (stan bardzo dobry) oraz na jakie kolumny do tego cuda polować za ok 800 zł.

0
  • #6 25 Sie 2013 17:04
    andriu131
    Poziom 2  

Tylko gdzie dostać to cudo? Z resztą możesz coś więcej? Jak wypada na tle yamahy ax-700 oraz jakie kolumienki zagrały by pod tym wedle moich upodobań?

0