Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka mastercook ZBI-3646A świeca sie wszystkie diody

gula100 10 Cze 2012 09:43 5077 5
  • #1 10 Cze 2012 09:43
    gula100
    Poziom 1  

Po włączeniu zmywarki Mastercook Zbi-3646a, swiecą się wszystkie diody (przy otwartych drzwiach) i słychac dźwięk, chyba wypompowywania wody. Przez prawie pięć lat zmywarka działała bez zarzutu. Czy ktoś może wie, co się stało? Dziekuję :)

0 5
  • #2 02 Maj 2013 11:39
    darek4168
    Poziom 20  

Witam. W mojej takiej samej zmywarce po włączeniu, wypompowuje wodę i po chwili mrugają wszystkie czerwone diody wybierania programów, wody nie pobiera. Co może być przyczyną? Elektrozawór dopuszczający wodę, czy jednak programator? Sygnału dźwiękowego też nie ma. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

3
  • #3 02 Maj 2013 16:52
    axxx
    Specjalista AGD

Ile razy mrugają te diody.Da się policzyć?

0
  • #4 02 Maj 2013 20:58
    darek4168
    Poziom 20  

Mrugają bez przerwy, dopóki jest włączona.

1
  • #5 02 Maj 2013 21:38
    axxx
    Specjalista AGD

To oznaczało by że elektronika szwankuje.Jak się do niej dobierzesz to wrzuć fotki z obu stron oczywiście dobrej jakości.

0
  • #6 03 Maj 2013 18:00
    darek4168
    Poziom 20  

Dzięki kolego za zainteresowanie, oto fotki.
    zmywarka mastercook ZBI-3646A świeca sie wszystkie diody zmywarka mastercook ZBI-3646A świeca sie wszystkie diody
    Myślę że dobrze widać, starałem się.

Zaniosłem ten moduł do elektronika, obejrzał sprawdził tylko przejścia i nic podejrzanego nie znalazł. Po ponownym podłączeniu płytki, diody mrugają jak mrugały, bez przerwy ale odezwał się sygnał dźwiękowy, wyraźnie piszczy 9 razy, przerwa i znów. Po przeczytaniu podobnego tematu, dotyczącego takiego samego modelu zmywarki, na tym forum, wychodzi na to że jest to błąd F09, problem z silniczkiem zraszania naprzemiennego, prawdopodobnie uszkodzony. Do zmywarki zawołałem fachowca, niestety obiecał a nie przyjechał, chyba się wystraszył.

Silniczek zraszania sprawdzony, działa, pomysły mi się już kończą.

Jednak panel uszkodzony, naprawa nieopłacalna, muszę kupić nową zmywarkę

1