Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmywarka mastercook ZBI-3646A świeca sie wszystkie diody

10 Jun 2012 09:43 5977 5
 • Level 1  
  Po włączeniu zmywarki Mastercook Zbi-3646a, swiecą się wszystkie diody (przy otwartych drzwiach) i słychac dźwięk, chyba wypompowywania wody. Przez prawie pięć lat zmywarka działała bez zarzutu. Czy ktoś może wie, co się stało? Dziekuję :)
 • Level 21  
  Witam. W mojej takiej samej zmywarce po włączeniu, wypompowuje wodę i po chwili mrugają wszystkie czerwone diody wybierania programów, wody nie pobiera. Co może być przyczyną? Elektrozawór dopuszczający wodę, czy jednak programator? Sygnału dźwiękowego też nie ma. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
 • Home appliances specialist
  Ile razy mrugają te diody.Da się policzyć?
 • Level 21  
  Mrugają bez przerwy, dopóki jest włączona.
 • Home appliances specialist
  To oznaczało by że elektronika szwankuje.Jak się do niej dobierzesz to wrzuć fotki z obu stron oczywiście dobrej jakości.
 • Level 21  
  Dzięki kolego za zainteresowanie, oto fotki.
  zmywarka mastercook ZBI-3646A świeca sie wszystkie diody zmywarka mastercook ZBI-3646A świeca sie wszystkie diody
  Myślę że dobrze widać, starałem się.

  Zaniosłem ten moduł do elektronika, obejrzał sprawdził tylko przejścia i nic podejrzanego nie znalazł. Po ponownym podłączeniu płytki, diody mrugają jak mrugały, bez przerwy ale odezwał się sygnał dźwiękowy, wyraźnie piszczy 9 razy, przerwa i znów. Po przeczytaniu podobnego tematu, dotyczącego takiego samego modelu zmywarki, na tym forum, wychodzi na to że jest to błąd F09, problem z silniczkiem zraszania naprzemiennego, prawdopodobnie uszkodzony. Do zmywarki zawołałem fachowca, niestety obiecał a nie przyjechał, chyba się wystraszył.

  Silniczek zraszania sprawdzony, działa, pomysły mi się już kończą.


  Jednak panel uszkodzony, naprawa nieopłacalna, muszę kupić nową zmywarkę