Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Projekt: Rowerek napędzany siłą mięśni. Energoenergetyka. Energia odnawialna

moondanu1 10 Jun 2012 10:06 2306 15
    moondanu1
    Level 10  
    Witam!
    Robię projekt do szkoły. Mam rowerek do ćwiczeń przymocowałem do niego alternator na łańcuchu rowerowym. I mam wielki problem, ponieważ alternator nie wytwarza mi prądu. Alternator jest dobry. Jaki może być tego powód bo wg mnie powinien przynajmniej trochę prądu dać. Muszę na jutro go zrobić. Bardzo bym was prosił o jakieś wskazówki co do podłączenia. Może coś pominąłem?
    JEŻELI NAPISAŁEM W ZŁYM DZIALE PROSIŁBYM O NIE USUWANIE ALE PRZENIESIENIE. JEST TO DLA MNIE BARDZO WAŻNE. PROSIŁBYM O WSZELAKĄ POMOC.
    Z góry dziękuje.
    moondanu1
    Level 10  
    a ten regulator jest potrzebny?
  • Helpful post
    MobilTruck
    Level 31  
    Tak.
    moondanu1
    Level 10  
    hmm zagięło mnie to trochę...
    a skąd mogę na dziś wyciągnąć taki regulator?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    moondanu1
    Level 10  
    hmm dziś takie sklepy będą raczej zamknięte. A jakiś projekt jak zrobić taki regulator? Albo wskazówki?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    moondanu1
    Level 10  
    No tak. Ale to ma być projekt nie zależy od innych źródeł prądowych;/ Ewentualnie na małą baterię żeby mieć biegun minusowy na alternator ale nic innego nie mogę tam dać;/
  • Helpful post
    emeryt2
    Level 42  
    Założenie projektu z góry przeznaczone jest na niepowodzenie.
    Nie dość ,że winien być regulator napięcia lub to co proponuje Motronic ,bateria / akumulator / na napięcie zgodne z alternatorem i jeszcze .... obroty i moc , które musisz przekazać na jego wał.
    moondanu1
    Level 10  
    Właśnie przerabiam przekładnie by uzyskać większe obroty na alternatorze bo teraz co miałem to jest trochę za mało. I jeszcze muszę wyciągnąć z czegoś regulator napięcia:P
    emeryt2
    Level 42  
    Nie podałeś jaki masz alternator , łatwiej będzie podpowiedzieć skąd "wyciągnąć" regulator.
  • Helpful post
    Rzuuf
    Level 43  
    Wyrzuć alternator, zastosuj zwykłą prądnicę rowerową.

Alternator - aby dawać napięcie dla ładowania akumulatora - musi mieć ponad 1200 obrotów na minutę. Ponadto aby wystartować - alternator musi mieć wstępny prąd magnesujący wirnik, pobierany z akumulatora (pobór kilka - kilkanaście W).
    Człowiek ciężko pracując daje moc ok. 100W - wyczynowi sportowcy krótkotrwale (parę sekund) potrafią wydatkować moc nawet 300W. Człowiek do napędu alternatora niezbyt się nadaje. Lepszy jest koń -> 1KM=736W odpowiada mocy, z jaką 1 żywy koń potrafi pracować 8 godzin.
    moondanu1
    Level 10  
    Alternator musi być. Ja nie potrzebuje wytworzyć dużej mocy i na długo. Chodzi mi o to żeby pokazać że coś takiego da się zrobić...
    wojekkk
    Level 17  
    Tylko krytykują i krytykują. Chłopak chce założyć alternator to go założy i będzie generował prąd, mało bo mało ale będzie. Co do regulatora panowie pierdu pierdu, jak ma w miare alternator na czasie (samochodowy), regler ma wbudowany w niego. Jeśli alternator ma z tyłu śrube na wyprowadzenie pradu i wsuwkę ozn. d+ albo podobnie weź mały akumulatorek 12 v i podłącz mase do obudowy alternatora, + poprzez amperomierz do wyjscia alternatora a ten styk poprzez żaróweczke 2 3W do + akumulatora, Jak żaróweczka zgaśnie bedzie to znaczyło że alternator sie wzbudził i bedziesz to widział na amperomierzu, no i poczujesz opór na pedałach rowerka. Jesli nie ma wbudowanego, czyli masz alternator od starta , malucha , ursusa itp sprzętow możesz zrobić tak jak napisał "Motronic" i też zadziała ale napięcie i prąd na wyjsciu bedą zależne od prądu przyłozonego na szczotki i od obrotów.

A tu film dla wszystkich pierdu pierdu "geniuszy" znaleziony w sieci.
    http://www.youtube.com/watch?v=kVAZIDFMRXY

Proszę poprawić pisownię!
    [_P_]