Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford transit słabo pali i nie ma mocy po wymianie pompy.

halus1995 10 Jun 2012 10:42 5620 6
Bosch
    halus1995
    Level 8  
    Dzień dobry mam pytanie otóż mój trasit nie gasł i w zaworku, który jest odpowiedzialny za gaszenie były opiłki więc mój mechanik powiedział że to pompa . Wymieniałem pompę i samochód po wymianie odpalił od razu, ale miał wyższe obroty i nie miał siły. Nie znam się na pompach więc zaprowadziłem go do tz. "pompiarza" i ustawił mi pompe samochód pięknie palił , wolne obroty wszystko pięknie. Pewnego razu jak jechałem samochód nagle zasłabł i było wszędzie białego (niebieskiego) dymu jakbym go zadławił i nie chciał zapalić, ale popryskałem plakiem do kolektora ssącego i zapalił ale od tamtej pory samochód jak zaskoczy to jeździ jak nie to właśnie jedzie i stanie . Teraz coraz częściej nie mogę go z rana zapalić chechłamchechłam i dopiero jak dam gaz do końca i tak naciskam to załapie,ale po takim odpaleniu szarpie silnikiem przez chwile dopóki nie dodam gazu . Co może być przyczyną że samochód tak pali mam Forda transita 2,5D 1995r ??
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Bosch
    wojciechjanusz
    Level 27  
    Rozumiem, ze masz zwykłego wolnossącego na pompie Boscha.
    Prawdopodobnie zapowietrza się i stąd twoje problemy. Pompa podająca paliwo (pod kolektorem wydechowym) ma zaworki, które pełnią także rolę zaworków zwrotnych. Zaworki po dłuższej pracy są wypracowane i nie trzymają dokładnie paliwa. Przy dynamicznej pracy pompa jeszcze podaje, po dłuższym postoju nieszczelne zaworki puszczają paliwo, które się cofa. Ale musi być też jakaś nieszczelność - bo szczelny układ nie pozwoliłby na cofnięcie się paliwa. Najczęściej w tym układzie nieszczelność jest na którymś z oringów pompy wtryskowej lub na filtrze paliwa.

Zamiennik pompy podającej nie jest drogi, koszt rzędu 100 zł. Wymienia się łatwo, przewody są na szybkozłączkach. Wymień może też filtr na nowy markowy i starannie go załóż.
  • Bosch
    halus1995
    Level 8  
    pompe paliwową pod kolektorem mam nową oraz filtr paliwa mam nową
    wojciechjanusz
    Level 27  
    No to pozostaje stary sposób na sprawdzenie układu paliwowego: zasil go z niezależnego grawitacyjnego baniaka (najlepiej jest zawiesić go na bocznym oknie) z pominięciem także filtra, bezpośrednio do pompy wtr., zachowaj czystość; powrót albo zostaw jak jest, albo wpuść do dodatkowego baniaka.
    Przewód od zbiornika do pompki podającej zdejmij z króćca, aby nie pompowała.
    I pojeździj.
    Jeżeli będzie bez zmian - padła ci pompa wtryskowa...

Kiedy zapali i jedziesz - osiągi są normalne?
    halus1995
    Level 8  
    jeśli odpali to idzie jak burza , jesteśmy właśnie po wymianie pompy wtryskowej . kupiliśmy używaną i jest założona druga bo na starej pompie były problemy z gaszenienim
    wojciechjanusz
    Level 27  
    halus1995 wrote:
    jeśli odpali to idzie jak burza ,
    To musi się zapowietrzać. Jeżeli masz mocowanie filtra z drucianą obejmą dokręcaną z boku śrubą - to zmień jeszcze raz filtr, ale:
    - oczyść powierzchnię przylegania w podstawce benzyną ekstrakcyjną i szmatką z resztek zglejowanej gumy,
    - posmaruj olejem uszczelkę filtra oraz wyoblenie na filtrze pod które wchodzi obejma z drutu,
    - wsadź filtr w podstawkę, mocno dociśnij, kilka ruchów w lewo-prawo i dopiero dokręcaj obejmę.
    To mocowanie filtra już wiele napsuło krwi właścicielom - to główna przyczyna zapowietrzania pompy... Późniejsza wersja mocowania jest lepsza w tym względzie.

Jeżeli kupiłeś marny zamiennik pompy podającej (są nawet po 50-70 zł) to one wytrzymują czasem nawet... tydzień. Niezłe są tureckie...

Gdzieś musi się zapowietrzać...

Zakładam, że zawór start-stop działa ok i że zasilanie zaworu od stacyjki jest pewne...
    halus1995
    Level 8  
    kupiliśmy użwyke boska , która działała w innym trasicie to jest pewne