Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stihl 025 podaje za dużo oleju na prowadnicę.

10 Jun 2012 11:22 9437 7
  • Level 9  
    Wszyscy piszą , że im nie podaje oleju , a u mnie jest na odwrót. Podaje za dużo oleju na prowadnicę. Co może być przyczyną? Zawsze używałem oleju z orlenu i było wszystko ok, a teraz zalałem takim zielonym green coś tam. Z prowadnicy leci sporo oleju i zauważyłem że z pod obudowy też . Zdjąłem łańcuch i prowadnicę i nie widzę żadnych wycieków tylko prawidłowo leci z otworu ale za dużo. Może da się to jakoś wyregulować?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 35  
    Zmień olej na bardziej gęsty.
  • User removed account  
  • Level 27  
    Rycho T wrote:
    Możliwe że zablokował się, na wale, ślimak napędu pompki i olej jest pompowany, nawet wtedy gdy silnik pracuje na biegu jałowym.

Musiał by się zepsuć drut ślimaka, i ślimak musiał by się zapiec na wale. Można to sprawdzić uruchamiając bez prowadnicy na załączonym hamulcu, jak poleci olej na biegu jałowym to wtedy teoria się potwierdzi.
  • Level 9  
    Dziękuję za szybką odpowiedź. Zmieniłem olej bez powodu po prostu taki miałem kupiony. Ale czy to możliwe, że po zmianie oleju gdzie piła praktycznie jeszcze nie popracowała w tym roku mogło by się coś zepsuć? Zmienię na początek olej ale i tak pewnie to nie pomoże. Może ktoś ma jakieś linki do filmików albo instrukcji jak to i co zrobić.
  • User removed account  
  • Level 9  
    Trochę się poprawiło, ale sprawdzić co tam w środku się dzieje nie zaszkodzi. Chciałem w serwisie stila kupić taką blokadę tłoka plastikową ale pan mi to odradził, bo jest słabe i może się złamać i zostać w środku. Na jakiś filmikach widziałem patent ze sznurkiem ale nie do końca wiem o co chodzi. Wczoraj trochę pociąłem i na zbiornik paliwa poszło lekko ponad połowę zbiornika oleju, nie wiem czy to dobrze czy źle. Zauważyłem jeszcze jeden mały problemik jak pila jest na wolnych obrotach to pomału je zmniejsza i silnik gaśnie , trzeba pilnować i przegazowywać ją aby nie zgasła, a potem ją ciężko odpalić (trzeba w czasie odpalania najlepiej dodać gazu) Jeżeli chodzi o zużycie paliwa to też wydaje mi się, że jest coś nie tak według mnie za dużo pali w stosunku do ilości cięcia ale nie wiem jak to obliczyć albo do czego porównać. Wydaje mi się że na zbiorniku paliwa mogłem wykonać ok 15 minut ciągłej pracy i pociąć ok 8 wałków 2 metrowych grubości 10 cm. Czy to dużo czy mało?
    ps. przez przypadek będę właścicielem podkaszarki stihl fs 45 czy to dobry wybór, i dostałem informację że w niej nic się nie smaruje tylko trzeba pilnować filtra powietrza i lać dobre paliwko
  • Level 10  
    Witam
    Panowie bardzo proszę o pomoc czy wie ktoś z was jak zamontować pompke oleju w stihl 018.brakuje mi już pomysłów jak zamontować ta pompke. Wyjąłem ja wymieniłem na nową i włożyłem ale smarowania całkowicie brak. Czy wiecie jak włożyć ta pompke bo nie ma żadnego ogranicznika i można ją wepchnac mocno tzn za daleko. Proszę o pomoc bo podobno jest jakiś przyrząd do montażu tej pompki