Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stihl 025 podaje za dużo oleju na prowadnicę.

10 Cze 2012 11:22 7889 7
  • Poziom 8  
    Wszyscy piszą , że im nie podaje oleju , a u mnie jest na odwrót. Podaje za dużo oleju na prowadnicę. Co może być przyczyną? Zawsze używałem oleju z orlenu i było wszystko ok, a teraz zalałem takim zielonym green coś tam. Z prowadnicy leci sporo oleju i zauważyłem że z pod obudowy też . Zdjąłem łańcuch i prowadnicę i nie widzę żadnych wycieków tylko prawidłowo leci z otworu ale za dużo. Może da się to jakoś wyregulować?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 34  
    Zmień olej na bardziej gęsty.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    Rycho T napisał:
    Możliwe że zablokował się, na wale, ślimak napędu pompki i olej jest pompowany, nawet wtedy gdy silnik pracuje na biegu jałowym.

Musiał by się zepsuć drut ślimaka, i ślimak musiał by się zapiec na wale. Można to sprawdzić uruchamiając bez prowadnicy na załączonym hamulcu, jak poleci olej na biegu jałowym to wtedy teoria się potwierdzi.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za szybką odpowiedź. Zmieniłem olej bez powodu po prostu taki miałem kupiony. Ale czy to możliwe, że po zmianie oleju gdzie piła praktycznie jeszcze nie popracowała w tym roku mogło by się coś zepsuć? Zmienię na początek olej ale i tak pewnie to nie pomoże. Może ktoś ma jakieś linki do filmików albo instrukcji jak to i co zrobić.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Trochę się poprawiło, ale sprawdzić co tam w środku się dzieje nie zaszkodzi. Chciałem w serwisie stila kupić taką blokadę tłoka plastikową ale pan mi to odradził, bo jest słabe i może się złamać i zostać w środku. Na jakiś filmikach widziałem patent ze sznurkiem ale nie do końca wiem o co chodzi. Wczoraj trochę pociąłem i na zbiornik paliwa poszło lekko ponad połowę zbiornika oleju, nie wiem czy to dobrze czy źle. Zauważyłem jeszcze jeden mały problemik jak pila jest na wolnych obrotach to pomału je zmniejsza i silnik gaśnie , trzeba pilnować i przegazowywać ją aby nie zgasła, a potem ją ciężko odpalić (trzeba w czasie odpalania najlepiej dodać gazu) Jeżeli chodzi o zużycie paliwa to też wydaje mi się, że jest coś nie tak według mnie za dużo pali w stosunku do ilości cięcia ale nie wiem jak to obliczyć albo do czego porównać. Wydaje mi się że na zbiorniku paliwa mogłem wykonać ok 15 minut ciągłej pracy i pociąć ok 8 wałków 2 metrowych grubości 10 cm. Czy to dużo czy mało?
    ps. przez przypadek będę właścicielem podkaszarki stihl fs 45 czy to dobry wybór, i dostałem informację że w niej nic się nie smaruje tylko trzeba pilnować filtra powietrza i lać dobre paliwko
  • Poziom 10  
    Witam
    Panowie bardzo proszę o pomoc czy wie ktoś z was jak zamontować pompke oleju w stihl 018.brakuje mi już pomysłów jak zamontować ta pompke. Wyjąłem ja wymieniłem na nową i włożyłem ale smarowania całkowicie brak. Czy wiecie jak włożyć ta pompke bo nie ma żadnego ogranicznika i można ją wepchnac mocno tzn za daleko. Proszę o pomoc bo podobno jest jakiś przyrząd do montażu tej pompki