Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerywana praca kotła Semia F21 na c.w.u.

10 Cze 2012 12:39 2193 4
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich,
    mam problem z kotłem Semia F21. Przy puszczeniu ciepłej wody kocioł pracuje nieregularnie tj. gaśnie i zapala się co jakiś czas. Poza tym czasem wyrzuca błąd, który muszę resetować na kotle. Kocioł ma niespełna rok jest jeszcze na gwarancji. Cała instalacja c.o. i c.w.u. jest nowa, na zasilaniu jak i na powrocie zamontowane są filtry. Jak twierdzi serwisant nie wystarczają one, aby zanieczyszczenia nie przedostawały się do wymiennika c.w.u. Temperaturę c.w.u. nastwiam na 45-50 stC. Na ostatniej wizycie serwisant stwierdził, że przepływ wody jest za mały, jednak przy puszczeniu wody z dwóch kranów woda była letnia, czyli piec nie wyrabiał z podgrzaniem takiej ilości wody. Serwisat wyczyścił wymiennik c.w.u. za co mam zapłacić - czy mam płacić za czyszczenie jeżeli kocioł jest na gwarancji? Serwisant zostawił mi urządzenie diagnostyczne Diatool i dziś odczytalam kod błędu F19 d71. Czy ktoś może mi powiedzieć co oznacza ten błąd i czy ma związek z przerywaną pracą kotła na c.w.u? Serwisant twierdzi, że jeśli czyszczenie nie pomoże to wymiennik c.w.u. będzie do wymiany i wg. niego odpłatnie. Może macie jakąś ideę dlaczego kocioł pracuje nieregularnie.
  • Poziom 9  
    Widzę, że mistrzostwa piłki nożnej EURO w toku i nie ma chętnych żeby podjąć temat i mi pomóc :-)
    Ale może ktoś chociaż mi napisze co oznacza kod błędu tj. F19 d71 na urządzeniu serwisowym Diatool (kocioł Semia F21).
    Z góry dziękuję za odpowiedź i miłego oglądania EURO ;-)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wszystko wskazuje na zakamieniony wymiennik. Należało by jeszcze sprawdzić czujnik CWU.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedź, a czy Pan lub inny forumowicz jest w stanie podać mi znaczenie błędu jaki wyrzuca kocioł - przypomnę kod błędu F19 d71.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dokładnie nie przytoczę w tej chwili, ale zdaje mi się że błąd jonizacji.