Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ethernet na w5300 w pierwszej kolejności DHCP

xbary 10 Jun 2012 15:50 1146 0
    xbary
    Level 9  
    Witam

Mam problem, postanowiłem napisać tutaj z nadzieją że ktoś już uruchomił coś takiego.

Kupiłem płytkę (ze znanej firmy) z procesorkiem Atmega128 i mikrokontrolerem Wiznet w5300, chciałem napisać taki program co by po podłączeniu w5300 do routera klient DHCP sam przydzielił mu IP w danej sieci. W sumie problemu by nie byłoby gdyby nie to że przykładowy kod w C jest tylko dla procesora W5100, czyli prawie ten sam ale inny. Podmieniłem drivery z w5100 na w5300 i zatrzymuje się program w kilku miejscach ... irytuje mnie to bo już walczę dobre kilka dni z tym - szukam sieci działającego kodu itd i nic, albo na inny procesor albo nutos który nie wspiera w5300 itd. A przecież nie będę odkrywał koła od nowa pisząc obsługę protokołów od początku bo to bez sensu. Firma w której kupiłem ową płytkę podała mi link do oprogramowania ale nie do w5300.

Zaznaczam że udało mi się doprowadzić do tego mikrokontroler był widziany na sztywno z wpisanym IP , udało się go PINGować i odpowiadał. czyli kabelkologia jest oki.

Czy ktoś jest w stanie poratować jakimś działającym kodem pod w5300?

Pozdrawiam