Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka samsung B1245AV - uszkodzone drzwiczki

10 Jun 2012 16:20 4968 5
  • Level 2  
    Witam, mam problem. Po zakończeniu prania przy próbie otwarcia dzwi od pralki coś strzeliło i nie mogę otworzyc dzwi. Podejrzewam że ułamałem jakiś plastik lub coś podobnego i mam pytanie czy moge jakoś inaczej otworzyc te dzwiczki i czy da się je w ogole naprawic.
  • Helpful post
    Level 28  
    Pewnie pękła blokada lub element klamki. Trzeba odblokować drzwi od środka i obadać co pękło.
  • Level 27  
    Zobacz czy po zdięciu dolnego panela przedniego ,nie wiem czy w tym modelu jest ale warto sprawdzić - nie ma zatrzasku który służy do awaryjnego otwarcia drzwiczek .Jeśli nie ma to trzeba dostać się od środka po zdięciu górnej pokrywy.
  • Level 2  
    A jeżeli pękło coś to jest możliwosc wymiany tego czy trzeba cała pralke wymieniac? Sorry za takie pytanie ale ja w ogole nie znam sie na AGD
  • Level 8  
    Akurat właśnie mi się identyczna pralka popsuła na zasadzie mechanicznej - pociągnąłem za klamkę, coś trzasnęło i tyle.

Po silnym odgięciu klamki drzwiczki otworzyłem za pomocą nożyczek (Ty możesz użyć śrubokrętu), pociągając metalowy element do siebie.

Klamka do tego modelu jest do kupienia w internecie w wersjach białej i srebrnej, Google znajdzie stronę w Polsce gdzie kosztuje ona w chwili pisania tego listu razem z wysyłką 45 zł, nieco drożej jest np przez eBay.

Sama wymiana - nie mam pojęcia, jak to zrobić, ale liczę, że gdy przyjedzie mi nowa klamka, to obejrzę ją sobie od wewnątrz i oczywistym dla mnie stanie się, jak sobie z nią poradzić.