Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

windows xp konto administratora

slowinho7777 10 Cze 2012 16:40 2347 6
  • #1 10 Cze 2012 16:40
    slowinho7777
    Poziom 2  

Witam.
    Mam poważny problem. posiadałem na komputerze jedno konto: konto admina
    chciałem utworzyć drugie tez z uprawnieniami admina i tak zrobiłem, ale było nie widoczne przy logowaniu( w ogóle jakby nie istniało, nie moglem się zalogować na nie), ale w kontach użytkownika widniało, wiec to moje główne konto przekształciłem w konto z ograniczeniami. i w tej chwili tak naprawdę XP widzi tylko to moje pierwsze konto które jest ograniczone i w żaden znany mi sposób nie mogę zrobić aby z powrotem było to konto admina. po za tym nie mogę w ogóle założyć nowego konta. wygląda to tak że tak jakbym mial tylko to jedno konto ograniczone i nic z nim nie moge zrobic. proszę o pomoc

0 6
  • #2 10 Cze 2012 16:50
    Bródka
    Poziom 39  

Uruchom system w trybie awaryjnym, tam powinieneś mieć widoczne konta
    XP w wersji Professional czy Home ?
    Po zalogowaniu sie do systemu i wylogowaniu po przez Wyloguj z menu start nadal nie widać innych kont ?

0
  • #3 10 Cze 2012 18:57
    iagre
    Poziom 35  

Po uruchomieniu Windowsa gdy pojawi się ekran logowania wciśnij dwa razy Alt+Ctrl+Del. Pojawi się wtedy okienko do którego będziesz mógł ręcznie wpisać login i hasło dla innego istniejącego konta.

0
  • #4 10 Cze 2012 23:02
    slowinho7777
    Poziom 2  

a wiec gdy próbuje się zalogować w trybie awaryjnym wyskakuje mi błąd i komp się restartuje i nie mogę tak naprawdę wejść w ogóle w tryb awaryjny. jest to XP home, jak się wylogowuje jakkolwiek to nie widać innych kont oprócz tego które jest ograniczone i z jego poziomu nic nie mogę. nawet próbowałem przeinstalować XP z poziomu cd, ale nie mogę, ponieważ wyskakuje w pewnym momencie brak dostępu. a gdy chce wpisać ręcznie przy logowaniu nazwę tamtego konta, które teraz jest głównym(admin) to nic nie daje, bo nie mogę wpisać litery "o", która jest w nazwie tego konta i zamiast niej wyskakuje liczba 6, i tak jest tylko przy logowaniu, a jak już się zaloguje na to konto ograniczone to mogę pisać normalnie.

a co do drugiego sposobu czyli Alt+Ctrl+Del to w ogolę komputer na to nie reaguje.
    Próbowałem tez coś cmd kombinować, ale tylko tyle co przez neta wyczytałem i tam tez wyskakuje mi odmowa dostępu. i jestem w kropce

0
  • #5 10 Cze 2012 23:27
    PitD

VIP Zasłużony dla elektroda

slowinho7777 napisał:
    nie mogę wpisać litery "o", która jest w nazwie tego konta i zamiast niej wyskakuje liczba 6

Wciśnij "numlock" to będziesz miał o zamiast 6.

0
  • #6 11 Cze 2012 18:23
    slowinho7777
    Poziom 2  

oczywiscie ze probowałem:), nie działa:(

0
  • #7 11 Cze 2012 18:44
    Dra98
    Poziom 41  

Można spróbować tak -> start -> wyloguj -> okno logowania wciskamy ctrl+alt+del+del wpisujemy nazwa użytkownika administrator i hasło.

0