Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 4515s w matrycy działa tylko podświetlenie, zwarcie na kondensatorze

10 Cze 2012 17:14 1404 6
  • Poziom 9  
    Witam!

W laptopie HP Probook 4515s na matrycy działa tylko podświetlanie (biały ekran).
    Strasznie grzała się cewka L1, parzyła palec po kilku sekundach.
    Zacząłem trochę dłubać i póki co doszedłem do tego że kondensator C31 miał zwarcie, po jego wylutowaniu okazało się to prawdą.

Nie mogę odnaleźć informacji o parametrach tego kondensatora i proszę o pomoc.

Czy dobrym pomysłem byłoby wylutowanie innego kondensatora o takich samych wymiarach (z sekcji zasilającej podświetlenie bo tam tylko takie są) i sprawdzenie jego pojemności, a nuż to są takie same?

Matryca to LP156WH2 (TL)(C2)

HP 4515s w matrycy działa tylko podświetlenie, zwarcie na kondensatorze
  • Poziom 26  
    Wlutuj 100-470nF/25V i będzie działać
  • Poziom 9  
    3 godziny temu wlutowałem na pałę 2,2nF i póki co działa non stop, przelutować na coś mocniejszego tak jak radzisz czy zostawić?
  • Spec od komputerów
    Wlutuj 100nF/25V.
  • Poziom 9  
    przelutowałem zatem na 100nF... wszystko działa, została tylko ciemniejsza plama na matrycy po przegrzaniu jej przez cewkę. Da się to jakoś usunąć?
  • Poziom 26  
    dziobak_666 napisał:
    ... została tylko ciemniejsza plama na matrycy po przegrzaniu jej przez cewkę. Da się to jakoś usunąć?

Raczej nie :(
  • Poziom 9  
    heh, trudno, jakoś już powoli się tego nie zauważa. nowa matryca to koszt 300PLN więc jakoś się przemęczę póki co.

Pozdrawiam!