Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowniki Nice-brama robus 600

10 Cze 2012 17:30 3409 9
  • Poziom 2  
    Mam problem ze sterownikiem robus 600 montowałem go półtora roku temu i wszystko działało do wczoraj bez zarzutu. Problem polega na zamykaniu tak i otwieraniu ponieważ gdy brama zaczyna dojeżdżac już do krańcówki 70-50cm i zwalnia to silnik nie daje rady dojechac bramą do krańcówki tyko buczy. Czy ktoś miał już taką usterkę proszę o pomoc ?
  • Specjalista Automatyk
    Przy silnikach jednofazowych najczęściej pada kondensator...kiepska jakości + starzenie się...
  • Poziom 20  
    Szanowny Kolego
    Co za pierdoły opowiadasz.Siłownik Nice Robus ma silnik na 24V czyli nie ma kondensatora.Kolego sprawdź piersze czy przy rozblokowaniu brama przesuwa się normalnie( nie ma większych oporów) .Zwykle problemem jest zbyt ciężka raca bramy (rolki,łożyska).Powodzenia Grzegorz
  • Użytkownik obserwowany
    Zwiększ moc do końca na poz.nr 8. dioda nr 5.
  • Poziom 20  
    Szanowni Koledzy
    Nie jest to normalna rzecz.Siłownik Robus w momencie gdy napotyka na opór większy niż siła siłownika to powinien odwrócić ruch bramy na przeciwny,a nie buczeć.Spróbuj zrestartować centralę i od nowa zaprogramować urządzenia i długość bramy.
  • Użytkownik obserwowany
    I wyłącz miękki start.
  • Poziom 20  
    Czy kolega Mikus może napisać jak wyłączyć miękki start w Robusie?
  • Użytkownik obserwowany
    Prosze sobie poczytąć mądralo.Widać wychodzi znajomość instrukcji.jest opisane jak włączyc pełny moment startowy - stosowane do cieżkich bram i przydatne tez zimą - przymarzanie.
  • Poziom 2  
    Panowie miękki start to nie to. Zastanawia mnie jedna rzecz bo podczas sprawdzania długości skrzydła bramy , automat przesuwa ją bardzo powoli i silnik daje rade nawet gdy daje mu opór w postaci przytrzymania a gdy wykonuje program nie daje rady.
  • Użytkownik obserwowany
    Napęd spowolnienia przy końcach ruchu.Wtedy to się dzieje? Można spowolnienia skrócić do zera trzeba mieć tylko programator O View.