Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kupno Telewizora z uszkodzoną matrycą.

karasws502 07 Jan 2017 19:59 37470 45
    rafal19k1
    Level 9  
    DiZMar możesz sprawdzić ile kosztuje matryca do philipsa 49pus7909/12
    DiZMar
    Level 43  
    rafal19k1 wrote:
    DiZMar możesz sprawdzić ile kosztuje matryca do philipsa 49pus7909/12

Brak w ofercie ceny. Artykuł niedostępny. Zresztą nawet gdyby był ktoś chętny i matryca byłaby dostępna to nie podejmują się sprzedaży ze względu na duże ryzyko w transporcie. No może przy odbiorze osobistym w Koszalinie. Mogę podać, że stosowane w tym TV (49PUS7909/12) są m.in. modele matryc: LCD LC490EQE-XGF1 PL LGD - nr oryginalny Philips 996590020727 oraz LCD LC490EQE-XGF1 GZ LGD - nr oryginalny Philips 996590020726. Nie wiem czy są zamienne.
    603mariusz
    Level 20  
    W tym moim Philipsie 42" co wcześniej pisałem jest matryca LG ale z 2500zł trzeba dać
    przekichane
    DiZMar
    Level 43  
    Tak jak już pisałem wymiana matrycy ekonomicznie raczej nieuzasadniona i duże ryzyko, że po wymianie TV nie odpali mimo prawidłowego działania na zbitej matrycy.
    603mariusz
    Level 20  
    Cenowo wiadomo nie opłaca się, ale skoro matryca jest o tym samym symbolu do danego TV,czemu miała by nie zadziałać ?
    wiadomo wyklucza się:
    uszkodzenie w transporcie i wadę jakąś fabryczną
    ryzyko może być związane z reklamacją takiej matrycy.
    ..................
    DiZMar wrote:

Oczywiście do kupienia

Jak płyta będzie wysłana daj znać, podziękowanie dla ciebie za pomoc w załatwieniu..
    DiZMar
    Level 43  
    603mariusz wrote:
    ...
    uszkodzenie w transporcie i wadę jakąś fabryczną
    ryzyko może być związane z reklamacją takiej matrycy.
    ..................
    DiZMar wrote:

Oczywiście do kupienia

Jak płyta będzie wysłana daj znać, podziękowanie dla ciebie za pomoc w załatwieniu..

Należy jeszcze dodać do powodów błąd wymieniającego matrycę. Operacja wymiany matrycy jest niezbyt prosta i można popełnić błąd chociażby przekładając wiele złącz (nie tylko matrycy). Złącza często sa wrażliwe na uszkodzenia i przy braku doświadczenia wszystko może się zdarzyć.
    Co do płytki to na chwilę obecną mam info, że dostępna będzie 12 w czwartek. Jeżeli tak się stanie to Ci napiszę łącznie z linkiem do śledzenia ale to już na priv jak tylko otrzymam nr przesyłki. Gdy nie wydarzy się coś nieprzewidzianego to otrzymasz w piątek 13 (sic!) UPSem.
    rafal19k1
    Level 9  
    Dzięki za info, a o ta matryce( szwagier pobił nowy telewizor), obdzwoniłem juz pół Polski .
    DiZMar
    Level 43  
    DiZMar wrote:
    ...
    Co do płytki to na chwilę obecną mam info, że dostępna będzie 12 w czwartek. Jeżeli tak się stanie to Ci napiszę łącznie z linkiem do śledzenia ale to już na priv jak tylko otrzymam nr przesyłki. Gdy nie wydarzy się coś nieprzewidzianego to otrzymasz w piątek 13 (sic!) UPSem.

Po południu status zamówienia zmienił się na stan poczatkowy czyli: czekamy na potwierdzenie terminu u dostawcy
    Jutro zadzwonię i zapytam. Było przecież jeszcze rano jak w powyższym cytacie.
    rafal19k1
    Level 9  
    Odbiór w Koszalinie trochę daleko ,bo do Międzyrzecza mam rzut beretem.
    DiZMar
    Level 43  
    rafal19k1 wrote:
    Odbiór w Koszalinie trochę daleko ,bo do Międzyrzecza mam rzut beretem.

Nie Międzyrzecza tylko Międzyrzeca Podlaskiego a to dwie różne miejscowości odległe od siebie grubo ponad 500 km. Zresztą odległość jest sprawą drugorzędną dla przesyłki kurierem a przecież ja tej płyty nie będę widział tylko zostanie wysłana bezpośrednio do Ciebie.
    Zarówno do Międzyrzecza jak i do "mojego" Międzyrzeca Podlaskiego od Ciebie jest podobna odległość (prawie 500 km) tylko w innym kierunku. Do Koszalina niecałe 200 km dalej masz.
    rafal19k1
    Level 9  
    Skąd Ci wyszło te 500 km? Mieszkam niecałe
    100 km od Ciebie. W okolicach Siemiatycz.Ale mniejsza o to ,jeszcze raz dzięki za info.
    DiZMar
    Level 43  
    rafal19k1 wrote:
    Skąd Ci wyszło te 500 km? Mieszkam niecałe
    100 km od Ciebie. W okolicach Siemiatycz.Ale mniejsza o to ,jeszcze raz dzięki za info.

Przepraszam ale pomyliłem Ciebie z innym piszącym w tym temacie.
    603mariusz
    Level 20  
    witajcie ale zamieszanie
    płyta główna do monitora Samsung T24E390EW/EN ma iść do mnie do Mariusza od nr. telefonu 603 ... ... jak w smsie
    DiZMar
    Level 43  
    603mariusz wrote:
    witajcie ale zamieszanie
    płyta główna do monitora Samsung T24E390EW/EN ma iść do mnie do Mariusza od nr. telefonu 603 ... ... jak w smsie

Dokładnie...
    rafal19k1
    Level 9  
    DiZMar jeszcze jedno pytanie,jesli mogę . Znalazłem matrycę za ok. 600zł,tyle że to goła matryca samo szkło tak powiedział sprzedający. Czy da rade wymienić taką matryce.
    DiZMar
    Level 43  
    rafal19k1 wrote:
    DiZMar jeszcze jedno pytanie,jesli mogę . Znalazłem matrycę za ok. 600zł,tyle że to goła matryca samo szkło tak powiedział sprzedający. Czy da rade wymienić taką matryce.

Ja nie podejmuję się wymiany matrycy więc nie będę zajmował zdania w tym temacie. Zbyt duże ryzyko. Nawet sobie do półtorarocznego TV którego dzieciak zbił nawet nie szukam matrycy tylko kupuję nowy TV.