Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet Pierre Cardin f117 nie czyta karty SD i inne rzeczy.

10 Cze 2012 19:31 3478 6
  • Poziom 20  
    Witam, dostałem tego tableta żeby odzyskać z niego zdjęcia z wakacji i nie bardzo wiem jak to zrobić. Po przejżeniu zawartości nie znalazłem jakichkolwiek zdjęć a próba odczytania z karty nic nie daje, bo po włożeniu SD skanuje jakieś media i pada info że można wyciągnąć kartę. Wewnętrznej pamięci jest wolne ponad 800 MB. Są jeszcze inne dziwne rzeczy bo np. po podłączeniu kablem usb na ikonce baterii widać "piorun" a co chwila zgłasza że wyczerpuje się bateria. Jest też problem z kamerką bo nie robi fotek tylko jakby zrzuty ekranu i kolejny problem to to, że nie łączy się z Wi-Fi, pobiera jakieś dane adresu i znika ikonka bo nie wykrył sieci.
  • Poziom 17  
    Musisz odzyskać dane z karty SD? Więc tablet w gruncie rzeczy możesz póki co zostawić. Rozumiem że masz możliwość wyjęcia karty pamięci?

Jeśli tak, to możesz przez jakiś zewnętrzny czytnik spróbować?

Co do tabletu, to na te bolączki można spróbować przywrócić ustawienia fabryczne.

Z tabletami mało do czynienia miałem, ale z smartfonami więcej. Dużo tanich androidów po jakimś czasie miała bolączki typu zdjęć nie robi, czy nie można odebrać rozmowy i wiele wiele więcej.
    w większości przypadków pomaga hard reset.
  • Poziom 20  
    karta sd gdzie indziej działa tylko tutaj nie chce jej zainstalować i każe wyciągać a hard reset nie usunie ew. zdjęć czy jakiś kontaktów ? Czy nie ma jakiegoś programu, który pozwala na głębsze wejście w system ?
  • Poziom 17  
    Jeśli karta pamięci działa gdzie indziej, może tam skopiować całą zawartość wraz z zdjęciami, chyba że ich tam nie ma to można spróbować programów do odzyskiwania danych.
    Nie zapisuj nic na kartę, a programów jest wiele.
    Warto zagłębić się w temat, by nic nie nadpisać.

Tak przywrócenie ustawień fabrycznych [hard reset] usunie wszystko z pamięci WEWNĘTRZNEJ jeśli robimy to z poziomu androida.
    Mimo wszystko zaleca się zrobienie kopii bezpieczeństwa danych na karcie pamięci, lub jej wyjęcie.
    Wszystkie pogramy, ustawienia `znikną` a tablet będzie jak po wyjęciu z pudełka.

Jeśli chodzi o kontakty, konfiguracje to jeśli jest wyłączenia synchronizacja, a kontakty są na koncie google nie będzie problemu.
  • Poziom 20  
    Tak jak pisałem ponoć zdjęcia są przerzucone na tablet ale ich nie widać, tak powiedział znajomy a SD tablet niejako nie widzi.
    Z tego co widzę to programów zainstalowanych na nim jest ok. 100 Mb, wewn. pamięci ma 2 Gb a wolnego jest ponad 800 Mb...to gdzie jest reszta ? Dlatego podejrzewam że te foty gdzieś są ale nie widać tego, no ale mogę się mylić :)
  • Poziom 17  
    Jeśli więc zdjęcia są w pamięci wewnętrznej to nie rób hardreset bo można je stracić.

Mają tablet uruchomiony można coś znim zdziałać? Użyj jakiegoś eksplotatora plików na androida i zobacz w pamięci wewnętrznej [np eseksplorator]

Dziwne że jest bezpośredni dostęp do pamięci wewnętrznej, chyba że ta pamięć wewnętrzna na system, [plus wewnętrzna na dane [widziane jako karta pamięci]
  • Poziom 20  
    No raczej tak, co prawda nie ma muzyki ani filmu ale odtwarzacze się uruchamiają i inne aplikacje jak kalendarz, kalkulator, zegar i inne oprócz robienia zdjęć i neta.
    Cytat:
    Dziwne że jest bezpośredni dostęp do pamięci wewnętrznej

Nie wiem o co chodzi, w menu>ustawienia>pamięć jest podane że dostępne 885 MB a available space 0,00b albo menu>ustawienia>aplikacje>zarządzaj aplikacjami... i tam widzę że pamięć wewnętrzna, jakie pliki, ile używane i ile dostępne...czy o to chodzi ?
    Z tym eseksplorator może być problem bo po podłączeniu do komputera (win XP i drugi win7) tablet nie jest wykrywany, widać tylko piorun na ikonie baterii a karty zewn. nie przyjmuje.

EDIT: Hard reset nic nie dał, powyższe problemy są nadal np. przy próbie zrobienia zdjęcia wyświetla info że karta SD jest pełna a w slocie nie ma karty :)
    Jest tam jeszcze funkcja Local Format czy to wyczyści go całkowicie, nawet z androida ?

Cytat:
    Tablet został zutylizowany.