Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z odbiorem dvb-t w tunerze tv Cabletech URZ0085 USB

Hyperband 10 Jun 2012 19:44 5435 2
    Hyperband
    Level 9  
    Witam zainteresowanych,

Jestem z Warszawy (Bielany). Posiadam nowy tunerek tv Cabletech URZ0085 USB. Do podłączenia używam głównie programu blaze HDTV jako ze jest standardowym playerem dla mojego urzadzenia (ale probowalem tez innego programu bodaj smartDVB). Testy prowadziłem pod windowsem XP oraz 7 z roznymi opcjami antenowymi. Pierwsza to standardowa antenka z kompletu ktorej rozmiary okreslilbym na skrajnie minimalistyczne, druga to antena taka jak na zdjęciu:

Źle zamieszczony obrazek. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html [RR]

doradzil mi ją sprzedawca (sygnał nadaje z pałacu kultury, ktorego nie widać ode mnie z balkonu dlatego antena kierunkowa podobnież się nie nadaje). Dostałem ją z dwiema płytkami (jedna pod zasilacz druga bez). No i tu zaczynają się schody gdyż w żaden sposób nie mogę ustawić playera żeby odtwarzał mi kanały. Wydaje mi się, że antena najlepiej odbierała w wersji bez zasilacza - znajdowało "coś" na największej ilości częstotliwości - przykładowy log wygląda tak:

Rozpocznij skanowanie częstotliwości 730000 KHz...
    Znaleziono sygnał, rozpocznij dostęp do informacji kanału (cokolwiek to znaczy...)

No i chyba w końcu nic nie znajduje bo player zaczyna przeszukiwać inne częstotliwości. Dodam też że na 730 MHz siła wynosi 100%, jakość zaś 80%.
    Po zakończeniu skan oznajmia że nie znalazł żadnego kanału i każdorazowo chce wyszukiwać je na nowo.

Czy ktoś wie o co w tym wszystkim może chodzić? Będe wdzęczny za każdą podpowiedź.

Pozdrawiam
  • Helpful post
    matis057
    Level 33  
    TVN HD (k53 - 730MHz).
    Spróbuj pod programem Splash Lite albo ProgDVB Standard.
    Nie używaj wzmacniacza, bo będzie przesterowany sygnałami analogowymi sięgającymi 1MW(!).
    Wyciągnij tą antenę trochę wyżej to powinieneś coś odebrać.

Kanały:
    MUX-1 - k58 - 770MHz
    MUX-2 - k48 - 690MHz
    MUX-3 - k55 - 746MHz
    TVN HD - k53 - 730MHz
    (MUX-1, MUX-2, MUX-3 mają emisję synchroniczną z Raszyna i PKiN na tych samych kanałach więc możesz próbować odbioru z innych kierunków.)
    Hyperband
    Level 9  
    wielkie dzieki podzialalo w programie splash lite na win 7:)
    pozdrawiam