Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ADG 957-Zatrzymuje się i piszczy

10 Cze 2012 20:55 5262 2
 • Poziom 10  
  Witam

  Mam problem ze zmywarką Whirlpool ADG 957 do zabudowy, ze sterowaniem z panelu w drzwiach.

  Problem jest następujący: zmywarka rozpoczyna program, myje około 3/4 programu i zatrzymuje się piszcząc. Po zatrzymaniu mruga rytmicznie światełko przy przycisku Start i pali się pierwsze z lewej światełko programu (normalnie to program płukania) mimo, że wcześniej był włączony inny program mycia.

  W trakcie gdy zmywarka stoi, nie działa żadna pompa.

  Po wciśnięciu i przytrzymaniu przycisku Start piszczenie ustaje, ale przez chwile jeszcze działa pompa wyrzucająca wodę.

  Nauczony doświadczeniem z poprzedniej zmywarki rozebrałem obudowy oczekując wody na dnie zmywarki - jednakże nie było tam wody. Puściłem zmywarkę bez obudowy, żeby zobaczyć czy skądś jednak nie cieknie i nie było wycieków poza pojedynczą kroplą wody pod korpusem pompy spustowej. Jednakże jak poprzednio zmywarka zatrzymała się nie kończąc programu. Po wyłączeniu i włączeniu płukania przeszła cały program płukania bez zatrzymania.

  Sprawdziłem też odpływ wody - nic go nie blokuje, woda jest wyrzucana ze zmywarki bez oporów.

  Po serii 2-3 zatrzymań zmywarka przeszła obecnie 3 pełne programy nie zatrzymując się. Czy ktoś z kolegów miał kiedyś podobny problem i wie jak go rozwiązać? Od czego zacząć szukanie usterki?

  Z góry dziękuję za podpowiedzi.
  Pozdrawiam
  Marcin
 • Poziom 11  
  Doszedłeś co nawaliło w twojej Zmywarce ? Mam w mojej dokładnie takie same objawy... Fajnie gdybyś podpowiedział co to , bo zaciąłem się w tym samym punkcie.
 • Poziom 10  
  Dzień dobry

  Tak, moja zmywarka działa obecnie bez zarzutów od czasu gdy poszperałem na forach i znalazłem rozwiązanie.

  Okazało się że w płaszczu wodnym zebrał sie kamień i blokował przepływ. Wystarczyło rozebrać obudowę, zdemontować płaszcz wodny, nalać do niego Cillit Bang na kamień i po kilku minutach przepłukać. Po tym zabiegu zmywarka działa i nie zatrzymuje się.

  Mam nadzieję, że to Ci pomoże.

  Pozdrawiam

  Marcin