Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inwerter z laptopa Toshiba (Tamura) - prośba o pinout

10 Cze 2012 22:03 1842 2
  • Poziom 30  
    Witam,
    Dostałem urządzenie z wbudowanym monitorem LCD (14') ale nie było w nim inwertera. Okazało się że sprzęt już był u kogoś w naprawie, ale osoba ta jak widać nie włożyła go z powrotem.

Chcę zasilić świetlówkę przy pomocy innego inwertera niż oryginalnie tam był i zdobyłem takowy z laptopa Toshiba.
    Inwerter to Tamura HBL-0291, posiada 9 pinowe złącze.
    Inwerter z laptopa Toshiba (Tamura) - prośba o pinout

Udało mi się ustalić że 3 pierwsze piny to zasilanie, 3 kolejne to masa, ale do czego są 3 pozostałe to już nie wiem.
    Układ scalony to THI2A, 4616 ale niestety nie znalazłem do tego dokumentacji.

Może jest ktoś w stanie ustalić przy jakim napięciu on pracuje i którymi pinami reguluje się jasność oraz go włącza?

Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Udało mi się uruchomić inwerter, zasiliłem go 5V.

Pod płytką przy złączu są pad'y kontrolne do których się podlutowałem.
    Jest ich w sumie 5, 2 zasilające, 1 masa, jedno ON/OFF i jedno najpewniej sterowanie jasnością.
    O ile ON/OFF działa, o tyle nie potrafię sterować jasnością. Próbowałem przy pomocy dzielnika napięcia (z potencjometru) sterować go napięciem ale niema zmian, potencjometr do masy (sterowanie oporem) także nic nie daje.

Jak to może być kontrolowane? Bo w tej chwili jest podświetlenie ale bardzo słabe.
  • Poziom 12  
    Widzę, że temat nieaktywny 2 tygodnie, więc nie wiem czy aktualne.
    Mogę Ci wypożyczyć sprawny inwerter (niegrzebany), może na jego podstawie uruchomisz swój.
    Ewentualnie całą matrycę z monitra Belinea 101740 (szukam świetlówki).

ps. szukam toshiba A200 recovery dvd vista home 32bit najlepiej PL