Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z Eberspacher D5WS

maxtdi 13 Jan 2005 21:19 3447 2
 • #1
  maxtdi
  Level 11  
  Witam Wszystkich
  Nabyłem auto MB Sprinter 313CDi z takim urządzeniem Eberspacher Hydronic D5WS. I mam problem z uruchomieniem tego ustrojstwa, po naciśnieciu przycisku uruchamia się pompka wodna a po paru sekundach dmuchawa w kabinie i tak po około 10sek wszystko sie wyłancza słychać cykniecie przekaźnika. To sie dzieje na wyłączonym zapłonie, po przekręceniu kluczyka pompka wodna pracuje ciągle. Samochód ma mały przebieg nie był po wypadku wszystko wygląda jak nowe a niestety nie działa. Bardzo prosze o jakieś sugestie jak sie za to zabrać.
  PS. jest to prostrzy model bez programatora.
 • #2
  skylark
  Level 25  
  Sam raczej tego w prosty sposób nie rozgryziesz. Najprostszym sposobem jest podpięcie testera w celu zczytania zapisanych błędów (serwisy Eberspaecher). Sam możesz jedynie po rozebraniu urządzania sprawdzić np. oporność sztyftu żarowego, pomki paliwa i pracy dmuchawy powietrza spalania.
 • #3
  mm32
  Level 15  
  Przepraszam,że podpinam się pod czyjś temat, ale potrzebuję schematu interfejsu diagnostycznego współpracującego z programem kd 2000 firmy Eberspaecher(diagnoza urządzeń grzewczych tej firmy).