Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka samsung rl41pcih nie działa prawidłowo

11 Cze 2012 05:42 3903 2
  • Poziom 1  
    Witam mam problem z lodówka , po włączeniu do kontaktu schładza do podanej na panelu temperatury zamrażalnik -20 chłodziarka +4. po około 3 godzinach rozmraża się i ponownie się zamraża i tak cały czas. Lodówka jest dwu komorowa , jeden agregat 300 litrów 200 chłodziarka 100 zamrażalnik. W drzwiach ma wmontowany dozownik wody. Lodówka świeżo po gwarancji no frost klasy A+
  • Poziom 1  
    Mam podobny problem z SAMSUNG RL55VJBIH. Lodówkę mam od roku. Na wyświetlaczu jest podana temperatura -18/+4 (zamrażalnik/lodówka). Jednak w rzeczywistości w lodówce temperatura dochodzi do +9 a w zamrażalniku do -2. Kilka dni temu się zdarzyło, że w zamrażalniku było ponad +5 st. Wtedy się zorientowałem że coś nie gra.

Wygląda na to, że wyświetlacz pokazuje temperaturę ustawioną (a powinien faktyczną tam mówi instrukcja). Tymczasem zamrażalnik i lodówka się co pewien czas rozmraża i zamraża. Jedyną metoda by sprawdzić jak jest faktycznie jest wyłączenie jej z prądu i podłączenie ponowne, wtedy temperatura jest pokazywana faktyczna.

Dzisiaj był serwisant, sprawdził system odszraniania i powiedział, że wg niego jest wszystko OK. Powiedział, że zamówi elektronikę i podjedzie w następnym tygodniu wymienić.
  • Moderator
    W obydwu przypadkach proponuję zacząć od sprawdzenia układu zasilania modułu elektroniki, w szczególności układ stabilizacji.