Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP LaserJet 6L - Wciąga kartkę i zostawia w drukarce.

djmaly17 11 Jun 2012 09:01 1956 8
 • #1
  djmaly17
  Level 19  
  Witam. Posiadam Drukarkę HP LJ 6L, ale mam z nią mały problem. Wymieniłem separator, rolkę i te dwie gumki po bokach rolek ciągnących kartkę. Wszystko chodzi fajnie wciąga po jednej kartce, ale gdy skończy drukowanie zawsze wciągnie jedną kartkę więcej i zostawi ją w drukarce. Na szczęście zostawiona kartka w drukarce nie sygnalizuje żadnego błędu i gdy chcę dalej drukować wyrzuci ją i drukuje sobie to co chcę wydrukować lecz gdy skończy się drukowanie znowu wciąga o tą jedną kartkę więcej. Staje się to uciążliwe gdy chcę drukować strony parzyste i nie parzyste (dwustronny wydruk). W czym może być problem?
  Pozdrawiam.
 • Helpful post
  #2
  tracer_as
  Level 19  
  proponuję na początek zmniejszyć rozdzielczość drukarki we właściwościach z 600 dpi na 300.
 • Helpful post
  #3
  endriuf
  Printers specialist
  A ta kartka jest zadrukowana czy czysta? Przed wymianą separatora też tak było?
 • Helpful post
  #5
  endriuf
  Printers specialist
  Zobacz jak zachowuje się elektromagnes zwalniający rolkę. Być może sprzęgło źle działa lub coś źle złożyłeś.
 • Helpful post
  #7
  endriuf
  Printers specialist
  Czyli strona testowa wychodzi OK? Szukaj więc problemu w ustawieniach.
 • #8
  djmaly17
  Level 19  
  Tak strona testowa jest ok. Dobrze zajrzę.

  Dodano po 26 [minuty]:

  Po złożeniu drukarki i podłączeniu pod komputer wydruk testowy strony jednej kartki przebiegł pomyślnie. Gdy włączyłem dokument z kilkoma stronami wydrukowało wszystkie i na końcu za raz po ostatniej stronie wciąga jeszcze jedną kartkę i zostaje ona w drukarce ale nie sygnalizuje drukarka błędu:( W ustawieniach patrzyłem i nic tam za bardzo nie widzę co mogło by mieć związek z tym. Jak już zostanie ta kartka w drukarce i przycisnę przycisk na przednim panelu drukarki aby wydrukowała stronę testową to wyrzuci tą kartkę co jest w drukarce wciągnie normalnie kartkę do druku testu i po niej znowu następną i zostawi ja w drukarce. Gdy przytrzymam kartki tz ścisnę je mocną palcami w podajniku nie wyciągając ich to nie wciągnie jej ale czuje że rolka od pobierania papieru jeszcze raz się obróci i wówczas ciągnie tą nie potrzebną kartkę.

  Dodano po 1 [godziny] 44 [minuty]:

  Problem prawdopodobnie zażegnany, okaże się jutro rano przy dokładnych testach teraz już kończę pracę a to drukarka w pracy. Wada leżała po stronie przekaźnika, było na nim coś nalepione i za długo trzymał bo się przyklejał i dlatego kilka kartek ciągnął. jutro dam znać z faktycznym stanem.
 • #9
  endriuf
  Printers specialist
  Zwykle jest taką gąbka, która ma za zadanie wytłumiać odgłosy. Po dłuższym czasie zużywa się i zaczyna się to kleić. Pomaga wyczyszczenie i naklejenie izolacji w jej miejsce (nie może być zbyt grubo).