Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Unitek Y-7120 - urządzenie wielofunkcyjne Brother MFC 7320

End 11 Jun 2012 14:46 1731 2
    End
    Level 29  
    Witam. Próbuję podłączyć urządzenie wielofunkcyjne Brother MFC 7320 pod ten print serwer, ale nie mogę sobie poradzić z tym do końca.
    Jeśli zainstaluję aplikację USB Server (z płyty dostarczonej z print serwerem) to mogę drukować, skanować itd. ale tutaj pojawia się problem, bo działa to dobrze na jednym PC.
    Podczas gdy połączę się z urządzeniem z jednego komputera inni użytkownicy tracą dostęp do drukarki/skanera - to oczywiste jeśli urządzenie jest zajęte, ale...

Czy istnieje jakaś możliwość instalacji po TCP/IP tego urządzenia u wszystkich użytkowników? Chodzi o to, że ten soft z płyty CD ma niby ma funkcję "auto disconnect" ale mało, że trzeba czekać 60 sekund, to później trzeba potwierdzić OK żeby serwer się rozłączył i tym samym dał innym użytkownikom możliwość skorzystania z drukarki/skanera.

W załączniku przesyłam manual, może ktoś z was próbował konfigurować ten print serwer pod urządzenie wielofunkcyjne bez użycia programu USB server.

Print serwer ustawiłem na 192.168.1.150 (brama jest 192.168.1.100) a reszta kompów od 105 do 110.
    Chodzi o konfig. pod Windows 7

Z góry dziękuje za jakieś mądre podpowiedzi.
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Według instrukcji powinieneś użyć
    "Network Printer Wizard"

To jest serwer USB - umożliwia dostęp do portu USB przez sieć.

W Twoim przypadku potrzebny jest print server z portem USB - tam nie będzie problemu z dostępem do drukarki, ale na 95% nie będzie działał skaner.
    jarmo1
    Level 14  
    Nie wiem jak w tym przypadku ale mam coś takiego że jak masz jedną drukarkę do użytku kilku komputerów gdzie jest podłączone urządzenie wielofunkcyjne to:
    1) Na każdym z komputerów utworzyć nowy folder na dysku C i nadać mu pełne udostępnienie na odczyt/zapis (na każdym komputrze inna nazwa folderu). Skan działa przez sieć, przez USB nie działa
    2) Na drukarce wejść do panelu kontrolnego urządzenia przez wprowadzenie nr IP/wysyłanie cyfrowe/send to folder/wyślij do folderu/dodaj folder.... i po koleji tak jak prowadzi konfiguracja poustawiać sobie wszystko
    3) aby zeskanować dany dokument należy wybrać bezpośrednio z panelu kontrolnego drukarki opcję skanowania i dalej będą do wyboru foldery gdzie ma się zapisać skan

To tylko moja skromna odpowiedź bo serwisuje HP i nie wiem czy w Brother pomoże.