Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B3 '90 brak nawiewu (nie klima)

ellkej 11 Cze 2012 15:04 5217 9
  • #1 11 Cze 2012 15:04
    ellkej
    Poziom 9  

Witam

Od kiedy posiadam VW Passata B3 (1,8 rocznik 1990 sedan), mam problem z nawiewem. Niezależnie czy załączę nawiew na 1wszy bieg czy 4ty bieg praktycznie w ogóle nie wieje z żadnej z kratek na desce rozdzielczej. Ani ze strony drzwi, ani centralne. Jedyne co wieje, to nawiew na szybę przednią. Gdy reguluję skalę nawiewu od 1 do 4 słyszę że wentylator pracuje coraz mocniej jednak dalej nic nie wieje. W momencie zmiany nawiewu pomiędzy szybą, nogami, twarzą i nogami, słychać jakby powietrze zmieniało jakiś tunel, ale wieje co najwyżej lekko na nogi.

Bynajmniej w kratkach nie ma brudu który zatkał by swobodny przelot powietrza.

W związku z powyższym, wydaje się że silniczek nawiewu działa, mógł spaść/rozłączyć się jakiś kanał wentylacyjny?
    Jest konieczna rozbiórka całej deski rozdzielczej? i czy jest to skomplikowane?
    Macie jakieś pomysły lub wskazówki?

0 9
  • #2 11 Cze 2012 15:11
    carot
    Poziom 26  

Przy kratkach masz pokrętła, są z pozycji otwartej? Bo już raz miałem takiego "klienta" :D

0
  • #3 11 Cze 2012 15:17
    ellkej
    Poziom 9  

Oczywiście że wszystkie są otwarte. Czy je zamknę czy otworzę efekt jest ten sam. Nie wierzę że to akurat mogło się popsuć i to we wszystkich kratkach... a blondynką nie jestem :-)

0
  • #4 11 Cze 2012 15:20
    carot
    Poziom 26  

Więc rozbierasz nagrzewnicę. Spadło cięgło otwierające klapę.

0
  • #5 11 Cze 2012 15:23
    ellkej
    Poziom 9  

Czyli cała deska rozdzielcza musi zostać zdemontowana?

0
  • #6 11 Cze 2012 15:39
    ociz
    Moderator Samochody

Zacznij od radia i całego tego środkowego panelu, może coś się tam dopatrzysz.
    Do filtra w podszybiu oczywiście zaglądałeś?

0
  • #7 11 Cze 2012 16:05
    ellkej
    Poziom 9  

brudny filtr w podszybiu był moją pierwszą myślą na powyższy objaw. Okazało się, że go tam w ogóle nie ma.

0
  • #8 11 Cze 2012 17:57
    rafalx165
    Poziom 14  

Najlepiej jak by dorwac katalog z czesciami do twojego auta i popatrzec gdzie masz mechaniz rozdzielajacy nawiew na nogi/cialo badz szybe przod. Bo pewnie sie zablokowal albo linka spadla z mechanizmu.

0
  • #9 11 Cze 2012 23:10
    toku74
    Poziom 31  

Postaraj się najpierw wysunąć panel sterujący nawiewem i sprawdź mocowania pancerzy cięgien. Auto wiekowe, a plastiki lubią tam pękać i nie trzymają sprężynki dociskowe pancerze.

0
  • #10 28 Wrz 2012 13:05
    ellkej
    Poziom 9  

Rozebrałem część tunelu przy lewarku zmiany biegów, oraz pod panelem sterującym. Okazało się że panel sterujący nawiewami od środka jest popękany, co powoduje że podczas przekręcania nawiewu z szyby na "twarz", linka związana z tym pokrętłem nie naciąga się maksymalnie przez te pęknięcia. W efekcie trybo zmiany tunelu nawiewu nie przekręca się jedynie do połowy, więc i zmiana tunelu nawiewu nie dochodzi do skutku i wieje gdzieś tam pod deskę rozdzielczą. Na razie przesunąłem trybo śrubokrętem i w ten oto sposób mam nawiew wyłącznie przez główne kratki. Aby wszystko funkcjonowało, potrzebny jest cały nowy panel sterujący nawiewami ... :) znajdź tu teraz taki, więc jeżdżę tak jak jest z wentylacją główną.

1