Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B3 '90 brak nawiewu (nie klima)

11 Cze 2012 15:04 5493 9
 • Poziom 10  
  Witam

  Od kiedy posiadam VW Passata B3 (1,8 rocznik 1990 sedan), mam problem z nawiewem. Niezależnie czy załączę nawiew na 1wszy bieg czy 4ty bieg praktycznie w ogóle nie wieje z żadnej z kratek na desce rozdzielczej. Ani ze strony drzwi, ani centralne. Jedyne co wieje, to nawiew na szybę przednią. Gdy reguluję skalę nawiewu od 1 do 4 słyszę że wentylator pracuje coraz mocniej jednak dalej nic nie wieje. W momencie zmiany nawiewu pomiędzy szybą, nogami, twarzą i nogami, słychać jakby powietrze zmieniało jakiś tunel, ale wieje co najwyżej lekko na nogi.

  Bynajmniej w kratkach nie ma brudu który zatkał by swobodny przelot powietrza.

  W związku z powyższym, wydaje się że silniczek nawiewu działa, mógł spaść/rozłączyć się jakiś kanał wentylacyjny?
  Jest konieczna rozbiórka całej deski rozdzielczej? i czy jest to skomplikowane?
  Macie jakieś pomysły lub wskazówki?
 • Poziom 26  
  Przy kratkach masz pokrętła, są z pozycji otwartej? Bo już raz miałem takiego "klienta" :D
 • Poziom 10  
  Oczywiście że wszystkie są otwarte. Czy je zamknę czy otworzę efekt jest ten sam. Nie wierzę że to akurat mogło się popsuć i to we wszystkich kratkach... a blondynką nie jestem :-)
 • Poziom 26  
  Więc rozbierasz nagrzewnicę. Spadło cięgło otwierające klapę.
 • Poziom 10  
  Czyli cała deska rozdzielcza musi zostać zdemontowana?
 • Moderator Samochody
  Zacznij od radia i całego tego środkowego panelu, może coś się tam dopatrzysz.
  Do filtra w podszybiu oczywiście zaglądałeś?
 • Poziom 10  
  brudny filtr w podszybiu był moją pierwszą myślą na powyższy objaw. Okazało się, że go tam w ogóle nie ma.
 • Poziom 14  
  Najlepiej jak by dorwac katalog z czesciami do twojego auta i popatrzec gdzie masz mechaniz rozdzielajacy nawiew na nogi/cialo badz szybe przod. Bo pewnie sie zablokowal albo linka spadla z mechanizmu.
 • Poziom 31  
  Postaraj się najpierw wysunąć panel sterujący nawiewem i sprawdź mocowania pancerzy cięgien. Auto wiekowe, a plastiki lubią tam pękać i nie trzymają sprężynki dociskowe pancerze.
 • Poziom 10  
  Rozebrałem część tunelu przy lewarku zmiany biegów, oraz pod panelem sterującym. Okazało się że panel sterujący nawiewami od środka jest popękany, co powoduje że podczas przekręcania nawiewu z szyby na "twarz", linka związana z tym pokrętłem nie naciąga się maksymalnie przez te pęknięcia. W efekcie trybo zmiany tunelu nawiewu nie przekręca się jedynie do połowy, więc i zmiana tunelu nawiewu nie dochodzi do skutku i wieje gdzieś tam pod deskę rozdzielczą. Na razie przesunąłem trybo śrubokrętem i w ten oto sposób mam nawiew wyłącznie przez główne kratki. Aby wszystko funkcjonowało, potrzebny jest cały nowy panel sterujący nawiewami ... :) znajdź tu teraz taki, więc jeżdżę tak jak jest z wentylacją główną.