Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podlaczyc mikrofon dynamiczny do radia ?

13 Sty 2005 22:23 2946 3
  • Poziom 2  
    Witam
    Jestem laikiem, googlalem ale wszystkie rozwiazania jakie znalazlem mi nie pasuja wiec przyszedlem po pomoc do Was.
    Musze podlaczyc mikrofon dynamiczny do radia przenosnego Midland. Musze bo tylko takie sa wykonywane jako roznicowe mikrofony do pracy w duzym halasie. Odcialem skladowa stala szeregowym kondensatorem 680nF i niby dziala ale ten mikrofon jest duzo mniej czuly niz pojemnosciowe. Zmierzylem, ze na wejsciu mikrofonowym w radyjku mam 4V. Jak zrobic prosty wzmacniacz na jednym tranzystorze by byl zasilany tym napieciem z radia i do tego mial regulowane wzmocnienie.
    Z gory dziki za pomoc i pozdrawiam.
    Janusz
  • Poziom 25  
    Mam schemacik ale on jest na układzie TL082 i zasilany 6V, czemu nie chcesz tego zrobić na pojemnościowym mikrofonie, wtedy na jednym tranzystorze to wykonasz, ale zasilanie 12V.
  • Poziom 2  
    Niestety musi byc dynamiczny bo tylko takie mikrofony wykonywane sa jako roznicowe. Wiem, ze mozna zrobic mikrofon róznicowy na 2 szt pojemnosciowych i wzmacniaczu roznicowym ale to zbyt komplikuje sprawe a do tego nie pozwala na stosowanie takiego zestawu do dowolnego radia bez przetrabiania.

Pozdrawaim
    Janusz
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja bylem leniwy i przerobilem cos na wzor aparatu dla nieslyszacych... "Spy Ear" (czy jakos tak) to sie nazywa :) Na allegro jako podsluch (cichych dzwiekow) to sprzedaja. Oryginalnie jest tam pojmnosciowka, ale bez problemu z dynamiczna wkladka dziala. Zasilanie = ~1,5 V., a koszt to chyba 10 zl... Po prostu nie chcialo mi sie robic ukladu ;)
    Plytka jest dosc niewielkich rozmiarow - okolo 20 na 30 mm., ale mozna ja jeszcze 'okroic'.