Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra 2 2.0 DTI max 60km/h ?

oOBARTASOo 11 Jun 2012 19:46 5411 4
    oOBARTASOo
    Level 1  
    Witam serdecznie.
    A więc mam problem z moją astrą...

Auto odpala jak powinno chodzi równo bez zarzutów ale problem pojawia się gdy chcę ruszyć... gdy ruszam zapala się kontrolka silnika, auto nie wchodzi na obroty powyżej 1500 pedał gazu jakby wgl nie reagował praktycznie go nie używam bo i tak auto na 5 biegu jedzie max 60 km/h ponieważ po osiągnieciu 1500 obrotów auto przestaje reagować. Co zauważyłem to pedał gazu jest niżej polozony niż pedał hamulca i sprzegła. pomożecie ?
    Pi0trek121
    Level 23  
    Na początku musisz sprawdzić jakie błędy komputer wywalił.

P.S. w mojej vectrze pedał gazu tez jest niżej
    arturjakis
    Level 17  
    Przerabiałem to w zeszłym roku w swojej vectrze 2,2dti.
    U mnie okazało się że pękł gumowy łącznik od podciśnienia przy turbinie.
    Naprawa w 5 minut i jeździ do dziś.
    U mnie objawiało się to błędem P0400 Układ recyrkulacji spalin - błedny przepływ.
    Na forach opisują że jest to dość rozległy błąd i przyczyną może być:
    1. niesprawne układy sterujące otwieraniem zaworu EGR stare poprzecierane wężyki podciśnieniowe.
    2. niesprawny sam zawór EGR np. zapieczony, pracujący nieprecyzyjnie.
    3. błędny pomiar ilości powietrza przez przepływomierz (podobno objawia się raczej przy wyższych obrotach).
    3. zbyt niskie podciśnienie w układzie podciśnienia za sprawą wadliwej vacum pompy, nieszczelność w układzie podciśnienia.

Zacznij od zczytania błędów z komputera a później można coś więcej powiedzieć.

Jeżeli masz zacięcie to interface możesz zbudować sam.
    http://slacklist.olek.waw.pl/smietnik/OBD2/
    Pi0trek121
    Level 23  
    Albo zewrzeć odpowiednie piny w kostce (w vectrze b to 5 i 6) i włączając zapłon kontrolka silnika "wymryga" Ci kod błędu
    arturjakis
    Level 17  
    Niestety ale w dieslu nic mu nie wymruga.