Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka epson sx 115 komunikat o serwisie

11 Cze 2012 20:25 5899 7
  • Poziom 2  
    Witam mam problem z drukarka epson sx115 palą się 2 diody pomarańczowe i miga ziel tak poza tym nic sie nie dzieje, w programie wyświetlił się komunikat o serwisie ze pampers jest pełny więc rozebrałem całą drukarkę i wyczyściłem te pampersy ale trzeba jakiegoś programu żeby zrobić restart
  • Poziom 2  
    Niestety problem tkwi teraz po tym zabiegu mrugają wszystkie diody chyba to nie pampers tylko coś poważniejszego
  • Spec od drukarek
    A co informuje sterownik?
  • Poziom 2  
    Witam!!

Walczę od jakiegoś czasu z taką drukarka. Jest to już trzecia z kolei drukarka tego modelu. Myślałem, że sobie z nią poradzę tak jak z wcześniejszymi, ale niestety mam problem. Wcześniej wystarczyło czyszczenie głowicy płynem czyszczącym, ewentualnie porządne ich przedmuchanie i chodzą jak złoto, aby tylko miały tusz ;-). A tą nawet rozebrałem, wyjąłem dyszę drukującą przeczyściłem płynem do czysta, ale jak wcześniej wydruk był w pasy to teraz niema go prawie wcale.

Poszukuję jakiejś instrukcji serwisowej do tego lub podobnego modelu.
    Oczekuję na jakieś sugestię.

Powinienem dodać, że od czasu do czasu kartka wychodzi brudna z prawej strony (plama, plamy) To też muszę jakoś zlikwidować.
  • Spec od drukarek
    Samo czyszczenie dysz w głowicy niewiele pomoże, gdy zapchany lub odczepiony z zamocowania jest wężyk pompki od tuszu, a takie zniknięcie wydruku po czyszczeniu może na to wskazywać.
  • Poziom 2  
    Witam!!

Dzisiejszy dzień spędziłem pracowicie, ale udało mi się uruchomić tą drukarkę i chodzi jak złoto oczywiście na zamiennikach ;-).

Konmaj dzięki za podpowiedź.

Ps. Teraz ta chodzi lepiej od mojej :-))
  • Poziom 9  
    Witam
    Ja miałem komunikat o przepełnionym pampersie w swoim SX115.
    To już był drugi raz w tej drukarce i wiedziałem jak sobie z tym poradzić.
    Użyłem programu Epson Adjustment Program SX115.
    Użyłem go już jakieś 3 lata temu do tej samej drukarki i bez problemu wszystko zadziałało prawidłowo i mogłem używać dalej drukarkę.
    Jednak tym razem po resetowaniu drukarki, ta nierozpoznaje pojemników z tuszem ! :o
    Nie wiem jak teraz sobie z tym poradzić.
    W drukarce były cały czas te same zasobniki z chipem samoresetującym, które używam w tej drukarce od początku. Przełożyłem je nawet do innej drukarki Epsona S20 i działają prawidłowo.
    Tylko mój SX115 nie rozpoznaje żadnych pojemników z tuszem.
    Nawet jak włożyłem oryginalne Epsona, które mi były dane razem z drukarką (nigdy ich nie użyłem i leżały fabrycznie zafoliowane) to tez drukarka ich nie rozpoznaje.
    Możecie pomóc ?